Wycieczka do ECA Sanniki

Uczniowie klas 5A, 5B w dniu 10 maja wzięli udział w wycieczce do Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach w ramach programu Kulturalna szkoła na Mazowszu. Oprócz zwiedzania kompleksu pałacowo-parkowego Uczniowie uczestniczyli w lekcji zagadek. Mieli również okazję spotkać się i porozmawiać z artystami malarzami, którzy pracowali w pałacu nad swoimi nowymi pracami, m. in. z Panią Zofią Samusik-Zarembą, absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków. Pani Zofia uczestniczyła w międzynarodowych plenerach malarskich, organizowanych przez Darmstadter Sezession w Mirabel (Departament Ardeche, Francja) i Csongrad (Węgry). Od 1998 roku należy też do Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Jej prace prezentowane były na 35 wystawach indywidualnych. Uczestniczyła w 188 wystawach zbiorowych. Jeden z Uczniów biorących udział w wycieczce zaprezentował również swój muzyczny talent podczas gry na fortepianie i tym samym umilił czas wszystkim pozostałym uczestnikom wycieczki. Byliśmy pod wrażeniem jego talentu. Oprócz wzbogacających edukacyjnie i kulturalnie aktywności Uczniowie mogli spędzić popołudniowy czas na wspólnym grillowaniu.

Szymon Twardowski
Ks. Jarosław Erhardt
Karolina Zych

Skip to content