WSPOMNIENIE GALI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU ¡OLÉ!

Z radością oznajmiamy, że 24 stycznia 2019, podczas uroczystej gali Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Hiszpańskojęzycznych ¡Olé!, zorganizowanego przez XXI LO im. Hugona Kołłątaja w Warszawie, zostało wyróżnionych dwoje uczniów z naszej szkoły:

  • Dominika Szczurek z kl. 7e – w kategorii prac plastycznych
  • Szymon Chmielewski z klasy 8b – w kategorii konkursu wiedzy o wybranych krajach hiszpańskojęzycznych lub autonomicznych wspólnotach Hiszpanii.

W tym roku test wiedzy dotyczył Kolumbii, Kuby, Urugwaju, Kastylii i León, Walencji i Wysp Kanaryjskich, a w konkursie wzięło udział prawie 600 uczniów. Dominika namalowała błogi pejzaż przedstawiający Białą Plażę na Lanzarote – jednej z Wysp Kanaryjskich; natomiast Szymon przygotował w II etapie bardzo ciekawą wypowiedź w języku hiszpańskim na temat swojej wymarzonej podróży do kraju szmaragdów, a więc do Kolumbii.

Poniżej udostępniamy prezentację Szymona i scenariusz jego wypowiedzi.

Nasi wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, podarowane przez Ambasadę Hiszpanii oraz Agencję Promocji Regionu Andaluzji. Uroczystość uświetniły występy Kołłątajowskiej młodzieży. Dokładny opis gali znajduje się na stronie organizatora konkursu, a my udostępniamy go  TUTAJ .

Dominice i Szymonowi gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów!

Emma Canfora-Ścibiorek

Prezentacja_Un fin de semana en

Scenariusz wypowiedzi

Skip to content