Wizyta Mazowieckiego Kuratora Oświaty

W dniu 13.09.2022r. odwiedziła naszą szkołę pani Aurelia Michałowska Mazowiecka Kurator Oświaty. Jej wizyta związana była związana z Tygodniem Profilaktyki Zdrowotnej, ogłoszonym przez MEIN.

W trakcie wizyty Pani Kurator odwiedziła na godzinie wychowawczej klasę 5c, gdzie pod okiem pani Agaty Bartczak – Kosowskiej uczniowie rozmawiali o konieczności dbania o zdrowie: swoje i innych. W trakcie lekcji dzieci pracowały w grupach ( do jednej z grup dołączyła Pani Kurator), dyskutowały, była burza mózgów. Podczas tej lekcji można było się sporo dowiedzieć i podzielić się własnymi przemyśleniami odnośnie empatii i odpowiedzialności w zakresie zapobiegania chorobom zakaźnym.
Następnym punktem był udział w  poranku tematycznym poprowadzonym przez  klasę 3e na czele z panią Aleksandrą Turek – Samołyk, we współpracy z panią Izabelą Wysokińską. Uczniowie przepięknie zaśpiewali piosenkę o uroczej krainie Jarzynowo, zaprezentowali plakaty propagujące zdrowy tryb życia oraz wykonali inne działania artystyczne.

 Następnie w klasie 2d (wychowawczyni pani Iwona Chwiałkowska) nasi goście skosztowali wyciskanych na miejscu pysznych soków owocowo – warzywnych. W klasie 2 (wychowawczyni pani Tereski Cieślik) można było podziwiać sprawność dzieci, które robiły owocowe jeże. W klasie 3a (wychowawczyni pani Elżbieta  Skudlarskia) z apetytem goście spróbowali szaszłyki owocowe, a w klasie 3c ( wychowawczyni pani Anna Niezgoda)można było zajadać się  wymyślnymi sałatkami warzywnymi i owocowymi.
Bardzo ciekawie i apetycznie prezentował się kiermasz zdrowych produktów żywnościowych przygotowany przez uczniów klas 4 – 8 dla młodszych kolegów.

Z przyjemnością odnotowujemy, że Pani Kurator wyraziła wielki szacunek dla pracy zaangażowania i pomysłowości naszych nauczycieli, którzy zainicjowali i przeprowadzili we współpracy z rodzicami tak cenne działanie prozdrowotne służące edukacji dzieci poprzez praktyczne działanie.  

Skip to content