Warszawa Marszałka Piłsudskiego – gra miejska

Siedmiu uczniów klasy 7a, nie zrażając się zimnem, wzięło udział w dydaktycznej grze miejskiej „Warszawa Marszałka Piłsudskiego” stworzonej przez pracowników IPN w ramach Przystanku Historia.

Uczestniczyliśmy w krótkiej prelekcji, a następnie wyposażani w mapkę  i zadania, ruszyliśmy, by poznać miejsca związane z marszałkiem. Odwiedziliśmy m.in. Belweder, Muzeum Wojska Polskiego czy Hotel Europejski i tzw. „Dom bez Kantów”. Dowiedzieliśmy się też, co Stadion Legii ma wspólnego z naszym patronem oraz gdzie najbardziej Marszałek lubił w tajemnicy przed swą ochroną jeść lody z córkami.

Rolę lidera gry wziął na siebie Julian Dąbrowski, Mateusz Sobiech okazał się doskonałym nawigatorem, a Igor Nowik i Mateusz Walerzak jak prawdziwi eksperci pokonywali kolejne zadania, dzielnie wspierani przez Roberta Zarzyckiego i Wiktora Noconia.

W ten sposób „siedmiu wspaniałych” nie tylko ukończyło grę godzinę przed czasem, ale również zdobyło dla klasy kalendarz upamiętniający setną rocznicę odzyskania Niepodległości. Wyjście stanowiło formę realizacji projektu klasowego „Wszystko gra” realizowanego w ramach „Ogrodów Nauki i Sztuki”.  

Skip to content