Spotkanie kolędowe w świetlicy

 19 grudnia 2017 r. świetlica szkolna przygotowała wspólne kolędowanie dla wszystkich świetliczaków. W repertuarze artystycznym pojawiły się jedne z najpiękniejszych kolęd polskich tj.Cicha noc, Dzisiaj w Betlejem, czy Pójdźmy wszyscy do stajenki, jak również piosenki świąteczne, które chętnie nucimy od lat, chociażby tekst Krzysztofa Dzikowskiego z muzyką Seweryna Krajewskiego Jest taki dzień. Podsumowując było klasycznie, poważnie przy dźwięku skrzypiec pani Renaty Komajdy, ale i z wesołą nutą na koniec, gdy oglądaliśmy choreografię taneczną fanklubu Mikołaja (w rolach głównych dzieci z kl.3j).

Najmłodsi z klasy 1c zaprezentowali taniec gwiazdek do muzyki Ludwika von Beethovena z Sonatą Księżycową w tle. Zwiewny charakter utworu  podkreślał szelest gwiazd i harmonijny układ taneczny wykonywany z dużym przejęciem i zaangażowaniem pierwszaków. Dwie dziewczynki z klasy 3f: Maja Kuryłek i Zosia Pawlak wykonały partie solowe, każda odkrywając przed nami niepowtarzalną skalę głosową (wysoki sopran i  niższy alt).

Tego dnia dzieci z klasy 3f  przygotowały jeszcze jedną niespodziankę w postaci pantomimy scenicznej do scenariusza Bajki o ciepłych i puchatych oraz teatrzykiem cieni. Dzieci z klasy 2b i 3a recytowały wiersze łącząc poszczególne epizody akcji w jedną całość.

Na koniec spotkania przyznano nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu plastyczno-technicznego pt.”Inspiracje świąteczne – ozdoba na choinkę”.

 

Laureaci konkursu

  • kategoria dzieci młodsze:

 1 miejsce Urszula Steinberg  1c

2 miejsce Karolina Palukiewicz 2c

3 miejsce Natalia Wysocka 2c

  • kategoria dzieci starsze:

 1 miejsce-  Zofia Pawlak 3f

2 miejsce – Mateusz Chmielewiec 3f

3 miejsce-  Hanna Mioduszewska 3k

                –  Julia Sosnowska 3k

 Wyróżnienia

Blanka Budzyńska 1b, Michał Janiuk 3f, Gabriela Scisłowska 3j

 

 

Wszystkim Rodzicom i Uczniom naszej szkoły, życzymy

śnieżnobiałych Świąt w gronie bliskich, pięknych upominków pod choinką,

a w Nowym Roku samych pozytywnych  wydarzeń

i jeszcze większych sukcesów w konkursach szkolnych i poza szkolnych

 

WYCHOWAWCY KLAS ŚWIETLICOWYCH

Skip to content