Spotkanie klasy 5b z uczestniczką Powstania Warszawskiego

Dnia 12 listopada klasa 5b odbyła spotkanie z autorką książki „Fajna ferajna” panią Moniką Kowaleczko – Szumowską oraz bohaterką książki oraz jednocześnie uczestniczką Powstania Warszawskiego panią Haliną Stańczak – Kryńską. 

„Halusia”, bo tak mówiono na Panią Halinkę miała 10 lat kiedy wybuchło Powstanie Warszawskie. Opowiedziała nam Ona o tym jak wyglądało życie dziecka podczas Powstania, mówiła o ludziach, z którymi wtedy współpracowała, o przyjaźniach które przetrwały do dnia dzisiejszego oraz o swoich ukochanych zwierzętach. 

Na podstawie książki został nakręcony film „Fajna ferajna”, który dzieci obejrzały
w skupieniu i z zainteresowaniem.

Serdecznie dziękujemy za cenne i poruszające spotkanie.

Klasa 5b wraz z wychowawcą Luizą Nowicką 

Skip to content