Radiowa przygoda klasy 6d

W tym miesiącu uczniowie klasy 6d, realizując projekt „Muzyka łagodzi obyczaje” poznawali tajniki radia.

Pierwszym etapem tej przygody były warsztaty radiowo-muzyczne przeprowadzone w naszej szkole przez dziennikarzy Radia Eska – Agnieszkę Szkuta Szymona Kępkę. W pierwszej części spotkania uczniowie poznawali zawód dziennikarza muzycznego i specyfikę pracy w radio. W drugie – praktycznej części wcielili się w pracowników radia i w zaaranżowanym studio radiowym przygotowali swój autorski program. Zawierał m.in. serwis informacyjny, serwis sportowy, prognozę pogody i oczywiście muzykę. Program został nagrany, a efekt pracy zaprezentowany uczniom naszej szkoły w czasie przerwy śniadaniowej.

Uczestnicy warsztatów radiowo-muzycznych

Aby jeszcze więcej dowiedzieć się o radiu, klasa 6d pojechała do siedziby Radia Eska. Możliwość zobaczenia radia „od środka”, a szczególnie obecność w studio w czasie „wejścia na żywo”, była niezapomnianym doświadczeniem. To była bardzo udana wycieczka!

Klasa 6d w studio radiowym Radia Eska
Skip to content