„Poszukiwacze operowych dźwięków”

Klasa 1e w ramach realizacji projektu „Sztuka, czyli co?’’ uczestniczyła w grze edukacyjnej „Poszukiwacze operowych dźwięków” w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Dzięki tej interaktywnej formie uczniowie zapoznali się z jedną z dziedzin sztuki jaką jest opera. Gra rozgrywana  na terenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, składała się z 6 stacji muzycznych, gdzie czekały na uczestników dźwiękowe zagadki. Stacje te to: Śladem dźwięków, Orkiestrowe memo, Ludzkie głosy, Gdzie śpią instrumenty?, Montujemy orkiestrę, Muzyka na spektaklu. Poprzez gry i zabawy, a także kontakt z muzykami, uczestnicy mogli poznać różne instrumenty muzyczne wchodzące w skład orkiestry symfonicznej, a także nauczyli się rozpoznawania barwy ludzkiego głosu. Uczniowie oswoili się z wielką i piękną przestrzenią teatru, przy czym to zaznajamianie odbywało się w sposób niecodzienny, co wzmocniło pozytywny wizerunek Opery jako miejsca kultury.

 

Skip to content