OŚRODEK EDUKACJI TECHNICZNEJ PINOKIO

4 października klasy 2a i 2b  pojechały do Ośrodka Edukacji Technicznej  PINOKIO w Słomczynie, aby poznać  jakie  tajemnice kryje drewno.
Dzieci wzięły udział w  zajęciach edukacyjnych  dotyczących warstw lasu, rodzajów drzew, zwierząt i roślin zamieszkujących to środowisko. Usłyszały  wiele ciekawostek dotyczących lasu, dowiedziały się, co oznacza liczba słoi w pniu oraz jakie zastosowanie ma drewno. 

Kolejnym punktem programu była wizyta w nowoczesnej stolarni , gdzie odbył się pokaz maszyn i urządzeń służących do prac stolarskich i obróbki drewna. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem patrzyli, jak tworzy się różne przedmioty z drewna.  Po prezentacji odbyły się gry i zabawy edukacyjne utrwalające zdobytą przez dzieci  wiedzę.
Uczniowie wrócili do szkoły z pięknymi, własnoręcznie wykonanymi pracami  i ogromnymi uśmiechami na twarzach.


Skip to content