„Osobiste MNW” – wolontariacki projekt Muzeum Narodowego w Warszawie w naszej szkole

W dniu 30 października 2018 roku, pod opieką Pani Ilony Schiele i Pani Martyny Wasielewskiej, wybraliśmy się  (my, czyli grupa wolontariuszy z klasy 8a), do Muzeum Narodowego w Warszawie. Tam po wstępnym zwiedzeniu gmachu i poddaniu się magii dzieł sztuki, zostaliśmy wtajemniczeni w projekt pod tytułem „Osobiste MNW”, w ramach którego wolontariusze zbierają wspomnienia warszawiaków o Muzeum Narodowym w Warszawie.

Spotkanie przygotowały i poprowadziły dla nas wolontariuszki Muzeum Narodowego w Warszawie – Pani Ania Szałas i nasza nauczycielka języka angielskiego Pani Martyna Wasielewska. Podczas zwiedzania natknęliśmy się na znane nam z lekcji języka polskiego obrazy, lecz także na takie, z którymi każdy z nas miał jakieś wspomnienie. Trudno sobie wyobrazić jak nawet taki na pozór zwykły, niecharakterystyczny kawałek płótna, pokryty farbą może być źródłem emocji.

Jak już wspominaliśmy, jesteśmy wolontariuszami-ambasadorami tego projektu, więc zachęcamy Państwa do udziału w nim i do podzielenia się historiami osobistych relacji związanych z Muzeum Narodowym w Warszawie. Bardzo prosimy o kontakt z naszym szkolnym wolontariatem (a my przekażemy informacje dalej) lub bezpośrednio z Muzeum, pisząc na adres e-mail: osobiste@mnw.art.pl lub telefonicznie 697 200 054.

Więcej informacji o projekcie TUTAJ.

Z góry dziękujemy za wsparcie!

Mateusz Walerzak, Kinga Kołodziejczyk, Iga Gołdyn, Zosia Skotak,

Igor Nowik, Wiktor Nocoń, Emilka Janowiecka, Ela Świderska, Amelia Senkowska

z klasy 8a

Więcej zdjęć w GALERII.

Skip to content