Nowa pracownia chemiczno – fizyczna

Bardzo się cieszymy, że po dłuższym okresie nieobecności w szkole mogliśmy zaskoczyć uczniów nową pracownią chemiczno – fizyczną, która powstała ze środków własnych oraz dzięki dofinansowaniu przez Urząd Dzielnicy Włochy. Przygotowując pracownię chcieliśmy, aby spełniała standardy nowoczesnej sali dydaktycznej przeznaczonej do nauki i prowadzenia eksperymentów.

Przy stołach, dających możliwość bieżącej pracy indywidualnej i w grupach uczniowie sami mogą projektować swoje doświadczenia chemiczne wykorzystując zgromadzone wyposażenie. Zainstalowaliśmy także specjalne moduły do prac chemicznych z dostępem do wody dla każdego stanowiska. Zadbaliśmy o bezpieczeństwo poprzez zakup mebli spełniających wymagania dla laboratoriów szkolnych.

Aby uatrakcyjnić pracownię na ścianie znalazła się ogromna fototapeta, nawiązująca do chemii, fizyki i ekologii. Wybór fototapety poprzedzony był konsultacjami z nauczycielami, uczniami i rodzicami.

Ku naszemu zaskoczeniu za starymi szafkami i tablicami ukazały się ,już w tej chwili, muzealne elementy wyposażenia pracowni fizycznej. Pewnie absolwenci starszego pokolenia rozpoznają stare dygestorium i tablicę rozdzielczą z lat 70. Nie chcieliśmy likwidować tych pamiątek. Zostały oczyszczone i zabezpieczone jako „eksponaty” historycznej szkoły.

Skip to content