Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową

Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głowąW naszej szkole odbywają się zajęcia dla uczniów wszystkich klas dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu prowadzone przez pracowników Urzędu Komunikacji Elektronicznej Departamentu Polityki Konsumenckiej Zespołu Kampanii Edukacyjno – Informacyjnych.

„Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową” to kampania społeczna Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, której celem jest promocja bezpieczeństwa najmłodszych w sieci, oraz profilaktyka poprzez edukację najmłodszych, którzy coraz częściej bez ograniczeń korzystają z dostępnych technologii i urządzeń. Ważnym elementem kampanii jest także zwrócenie uwagi rodziców oraz środowiska pedagogicznego na zagrożenia, z jakimi dzieci mają lub mogą mieć kontakt w Internecie.

Kampania ma przybliżyć dzieciom sposoby bezpiecznego poruszania się w kolorowym świecie Internetu, bez narażania siebie i rodziców na przykre konsekwencje. Internet to źródło zabawy, wiedzy i komunikacji, ale może nieść ze sobą wiele zagrożeń. Najmłodsi użytkownicy często nie zdają sobie z nich sprawy i swobodnie ściągają gry, wysyłają drogie smsy lub mają dostęp do treści pornograficznych oraz treści nieodpowiednich dla ich wieku. Dzieci powinny znać zasady i wiedzieć, jak być bezpiecznym!

Bardzo dziękujemy za ten niezwykle ciekawe i pouczające spotkania.

 

klikam z głową

Skip to content