Mikołajkowa niespodzianka klasy 7a

4 grudnia klasa 7a w ramach świątecznej niespodzianki przeprowadziła mikołajkową akcję „Każdy może zostać świętym Mikołajem”  przeznaczoną  dla wychowanków świetlicy szkolnej.

Dwaj Mikołaje z pomocnikami: młodszym asystentem i dwiema śnieżynkami najpierw króbko rozmawiali z dziećmi o magii Bożego Narodzenia i sensie świątecznych podarunków, podkreślając, że najważniejsze jest dawanie dobra i radości innym. Taką radość miała sprawić niespodzianka przygotowana przez uczniów. Zaprosili oni młodszych kolegów do świątecznego teleturnieju. Dzieci odpowiadały na pytania związane ze świętami  i wykonywały zadania zlecone przez mikołajkowych gości: zarówno artystyczne (śpiewanie piosenek, recytacja wierszyków) jak i ruchowe (np. wspólne wykonywanie pompek z Mikołajem). W nagrodę każdy maluch otrzymał upominek, który zgodnie z ideą akcji przekazał następnie na rzecz świetlicy, by  wszyscy  jej wychowankowie mogli wspólnie się cieszyć  i bawić otrzymanymi prezentami. Warto podkreślić, że upominki trafiły do dzieciaków  dzięki uczniom z klasy 7 a. Zapakowali oni i przekazali na rzecz młodszych kolegów ze świetlicy trzy worki swoich zabawek, gier  i książek. Obdarowane maluchy odwdzięczyły się pracami plastycznymi.

W projekt włączyli się uczniowie klasy 7a, a w  świątecznych przebraniach wystąpili: J.  Dąbrowski i Adam Borys (Mikołaje), Kacper Goliszek (asystent) oraz Kinga Kołodziejczyk i Alicja Grodecka (śnieżynki). Relację fotograficzną u filmową z wydarzenia przygotowali: Wikotr Chodań, Patryk Rycaj i Mateusz Walerzak.

Akcja, zorganizowana w ramach współpracy ze szkolnym kołem wolontariatu, była  formą realizacji projektu klasowego  „Wszystko gra”, w której  rodzaj gry (teleturniej) wykorzystano do budowania  więzi międzyludzkich opartych na życzliwości,  idei dawania i dzielenia się czy empatii społecznej. Pamiętajmy –  gdy wśród ludzi  „wszystko gra”, każdy może zostać świętym Mikołajem.



Skip to content