„Mam biało-czerwone serce” – spektakl niepodległościowy

10 listopada uczniowie klas IV – VII obejrzeli przedstawienie „Mam biało-czerwone serce” przygotowane przez szkolne koło teatralne i zespół wokalny z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Pracę nad inscenizacją koordynowali nauczyciele: p. Anna Derleta, Marta Wróblewska, Jacek Janiszek, Krzysztof Długołęcki i Ewelina Górka.

Na scenie wystąpiło aż 31 młodych artystów z klas IV- VII, którzy  zaprezentowali symboliczne dzieje upersonifikowanej Polski: od pierwszego rozbioru do momentu odzyskania niepodległości.  W spektaklu pojawiły się postacie historyczne (Piłsudski, Kościuszko), fantastyczne i nierealistyczne    (Polska, diabły, anioły) i realistyczne (wieśniaczki, kosynierzy, żołnierze).  Inscenizację wzbogaciły elementy tańca – przedstawienie otworzył solowy układ  hip hop a zakończył duet z biało-czerwoną wstążką. Całość uświetniły wykonywane przy akompaniamencie piosenki śpiewane solo i chóralne oraz prezentacje instrumentalne. Doskonale sprawdził się także zespół od charakteryzacji i dekoracji.

Godziny prób opłaciły się. Widownia nagrodziła artystów gromkimi oklaskami. Serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy do zapoznania się z foto-relacją z tego wydarzenia.

Skip to content