KONKURS PLASTYCZNY „Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie”

zasięg: ogólnopolski

organizator: Biuro Edukacji Narodowej IPN w partnerstwie z Muzeum Historii Polski, Narodowym Centrum Kultury, Wojskowym Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Wydawnictwami: EGMONT Polska; Prószyński i Sp-ka, ZIN ZIN PRESS, pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

temat: Konkurs polega na wykonaniu komiksu przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle wydarzeń ważnych dla dziejów polskiego społeczeństwa z udziałem realnego lub  fikcyjnego bohatera.
Uczniowie mogą wykonywać prace indywidualnie lub w zespołach (maksymalnie trzyosobowych).
Zakres historyczny pracy powinien mieścić się w okresie od 1917 r. do 1990 r.

technika: rysunek, malarstwo, grafika komputerowa lub fotografia.

format: praca powinna stanowić zamkniętą całość o objętości minimum 8, maksymalnie 10 plansz formatu A4. Plansze mogą być podzielone w sposób dowolny na kadry, przedstawione jednostronnie oraz w pionie. Strony muszą być ponumerowane.

uczestnicy: 11-19 lat

koordynator konkurs: Pani Anna Mądra.

Prace należy przekazać nauczycielom plastyki do 15 marca 2019r.

 

Regulamin Konkurs

Skip to content