Konkurs Pięknego Czytania klas 6

„Łatwiej niektórym książkę napisać, niż drugim ją przeczytać”. Trudnej sztuki pięknego czytania podjęło się dziewiętnaścioro uczniów z klas szóstych w ramach szkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Finał odbył się 19 października 2015 w bibliotece szkolnej. Wdzięcznymi słuchaczami byli uczniowie klas 3. Finaliści czytali wybrane fragmenty książek Grzegorza Kasdepke „Co to znaczy…101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń”. Ciekawe historyjki, ilustrujące najpopularniejsze związki frazeologiczne oraz , jak zwykle u tego pisarza, ogromne poczucie humoru to zalety tej książki. Wszystko okraszone było nieskazitelną dykcją, poprawną intonacją i wyrazistą ekspresją uczestniczek konkursu. A oto wyniki konkursu:

I miejsce- Maria Florczyk z klasy 6c

II miejsce- Aleksandra Sypek z klasy 6c

III miejsce ex aequo – Julia Chabior z klasy 6d oraz Laura Sobocińska z klasy 6e

Wyróżnienia- Nadia Jeronim oraz Aleksandra Żaczek z klasy 6a.

Serdecznie gratulujemy! Z niecierpliwością czekamy na kolejne etapy konkursu, przeznaczone dla

klas 5 i 4.

Maria Śmiałkowska, Alicja Pikulska

Skip to content