Klasa VI a z wizytą w kinie

4 listopada uczniowie klasy VI a wraz z opiekunami: p. Martą Wróblewską, p. Renatą Spiridis, p. Edytą Janowiecką i p. Barbarą Schmitt uczestniczyli w premierze filmu „Za niebieskimi drzwiami”. Seans był  jednocześnie elementem klasowego projektu „Świat filmu” realizowanego w ramach „Ogrodów nauki i sztuki”.

Film stanowi adaptację bestselerowej, współczesnej powieści fantasy Marcina Szczygielskiego pod tym samym tytułem, a część dochodów ze sprzedaży biletów wspiera działalność statutową fundacji Ewy Błaszczyk „A kogo?”.

W ramach projektu szóstoklasiści zrecenzują obejrzane dzieło. Przygotują także dokumentalną relację z wyjścia do kina, budując w ten sposób „Klasową  Kronikę Filmową”. Wezmą również udział w  warsztatach z zakresu edukacji filmowej, na których dokonają  pogłębionej analizy i interpretacji obejrzanej adaptacji, zwracając uwagę na symbolikę postaci i scen oraz uwidocznione w dziele problemy społeczno – obyczajowe (dorastanie, oswajanie lęków, przełamywanie  stereotypów związanych m.in. ze śmiercią, chorobą czy śpiączką).

sp94-warszawa_wizyta-w-kinie

Skip to content