Klasa 6d w Warszawskiej Operze Kameralnej

Jeśli marzycie o poznaniu teatru „od kulis”, wyjściu z roli biernego widza – zapraszamy do Opera Enter Warszawskiej Opery Kameralnej!

5.12.2018 razem z Panią Martyną Wasielewską wzięliśmy udział w komediooperze Karola Kurpińskiego „Zamek na Czorsztynie” w reżyserii Jitki Stokalskiej. Akcja rozgrywa się w starym zamczysku, w okolicy którego krążą opowieści o duchu białogłowej. Bohaterowie opery to rycerz Bojomir z giermkiem, wracający z wyprawy na Turków pod Wiedniem, jego ukochana Wanda, właściciel zamku pod karpackimi górami i ojciec Wandy – Dobrosław oraz służąca Łucja. Wykonawcami są znakomici śpiewacy, tancerze baletu i zespół kameralny.

W przedstawieniu więcej jednak zabawy, niż strachu, z którym uczą nas oswajać się i przełamywać lęk edukatorzy teatru w ramach ćwiczeń i warsztatów.

Klasa 6D

Skip to content