Klasa 3b w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej

30 października 2017r., wraz z wychowawcą Panią Mają Dąbrowską, klasa 3b udała się na wycieczkę do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Na samym początku obejrzeliśmy makietę całego obszaru Sejmu.

Poruszaliśmy się po holu głównym gdzie zobaczyliśmy dwie tablice pamiątkowe: jedna  dedykowana Posłom II Rzeczypospolitej, którzy zginęli walcząc o Polskę podczas II Wojny Światowej, druga upamiętniająca katastrofę w Smoleńsku w 2010r. W dolnym holu zobaczyliśmy  laski marszałkowskie uprzednich Marszałków oraz kącik poświęcony Janowi Pawłowi II. Nie sposób było pominąć wężowe poręcze, których zakończenie w postaci wężowej głowy wielu pociera na szczęście. Głównym punktem wycieczki było odwiedzenie sali posiedzeń z balkonu, miejsca poświęconego fotoreporterom.

Byliśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy odwiedzić miejsce, w którym podejmowane są najważniejsze decyzje dla naszego kraju.

Skip to content