Festyn „Mamy Niepodległą”

Następnego dnia po gali „Ogrodów Nauki i Sztuki” 26 maja 2018r. w naszej szkole  odbył się coroczny festyn rodzinny. W tym roku z uwagi na 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się on pod hasłem: „Mamy Niepodległą, więc cieszmy się nią”. Festyn znajduje się wśród inicjatyw Roku dla Niepodległej ogłoszonego przez MEN.

 Mimo kapryśnej aury zabawa była przednia. Zespół nauczycieli, którym kierowały pani Iwona Chwiałkowska i pani Aneta Kornacka przy współpracy Rodziców przygotował moc atrakcji. Można było zobaczyć musztrę wojskową, wysłuchać kwintetu grającego szlagiery lat 20. i 30., podziwiać akrobatów, występy taneczne, a przede wszystkim prezentacje projektów klasowych. Przygotowano także śpiewnik patriotyczny, gdzie obok pieśni polskich znalazły się wiersze uczniów.

Festyn był także doskonałym momentem do rozdania nagród w licznych konkursach szkolnych: plastycznym i literacki „Piękna nasza Polska cała”, „Pięknego pisania o złote pióro”, turniej sportowego „Zdrowa Przerwa”, a także konkursu językowo – informatycznego Comics Contest, który przebiegał pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: było malowanie buź, warsztaty plastyczne, można było skosztować domowych ciast i przetworów, spróbować wojskowej grochówki, zrobić zdjęcie przy zabytkowym samochodzie i wiele, wiele innych. Szczególne zainteresowanie wzbudził występ grupy rekonstrukcyjnej z pokazem walki rycerskiej z XVI i XVII wieku. Grupą kierował tata naszego ucznia pan Wiktor Szczęsny. Inny rodzaj walki połączonej z tańcem przedstawiła niezwykle energetyczna grupa Capoeira, która zebrała owacje widowni.  Aby dodać smaczku festynowi zaproszono wszystkich do przybycia w strojach z epoki początku XX wieku.

Tak mijały kolejne godziny festynu, wśród radości, żartów i muzyki. Mamy nadzieję, że będzie to miłe wspomnienie dla całej naszej społeczności. Do zobaczenia za rok!

Więcej zdjęć w GALERII.

Skip to content