Świetlica szkolna w roku szkolnym 2015/2016

Wow!!!!! Nareszcie Wakacje!!!!!

Po bardzo długim roku szkolnym, pełnym niespodzianek i trudności lokalowych dobrnęliśmy do wakacji. Bardzo nam są potrzebne. Zasłużyliśmy na to, aby odpocząć, bo następny rok też nie będzie łatwy. Wakacje przemkną jak z bicza trzasł i ani się obejrzymy do szkoły nadejdzie czas.

Ale na razie cieszmy się piękną , słoneczną pogodą, Wolnością, beztroską, błogim lenistwem i radością z wakacji.

Pamiętajcie jednak, aby wakacje przeżywać z rozwagą oraz przestrzegając zasady bezpieczeństwa.

W chwilach tęsknoty za szkołą zapraszam do wspomnień i przejrzenia naszej strony „ z życia świetlicy”, oglądania galerii ze zdjęciami i przypominanie sobie co robiliśmy i jak bawiliśmy się w świetlicy w roku szkolnym 2015/2016.

Niech żyją WAKACJE !!!!!

 

Konkurs plastyczny: „WESOŁY ŚWIAT ZWIERZĄT JANA BRZECHWY”

05.06.2016 nastąpiło rozstrzygnięcie naszego konkursu.

Nad rzeczką opodal krzaczka

Mieszkała kaczka-dziwaczka,

Lecz zamiast trzymać się rzeczki

Robiła piesze wycieczki….

Któż z nas nie zna tego słynnego wiersza Jana Brzechwy??
Znamy go my, Nasi rodzice, dziadkowie a teraz Nasze dzieci !

Wiersze Jana Brzechwy łączą pokolenia i dlatego, to właśnie one stały się tematem naszego konkursu techniczno – plastycznego.

Zadaniem naszych uczniów z klas I-III było „stworzenie” zwierzaka z wybranego wiersza J. Brzechwy. Technika była tu zupełnie dowolna, dlatego dzieci mogły puścić wodzę swojej wyobraźni i w ten sposób powstały niepowtarzalne, oryginalne prace.

Jury miało duży problem z wyłonieniem laureatów tego konkursu, gdyż każda praca była wyjątkowa, dlatego wyniki prezentują się następująco:

I miejsce ex aequo zajeli:

Mira Deszczyńska z kl. IIi

Ania Zwierz z kl. IIa

Remek Ćwik z kl. Ic

Marcel Moryc z kl. Ic

wyróżnienia otrzymali:

Iga Bulzacka z kl. IIc

Ola Nowik z kl. Id

Olivka Bukowska z kl. IIe

Karol Szulkowski z kl. Ih

Do etapu międzyszkolnego Konkursu przeszły III prace:

,,Żyrafa ” Mira Deszczyńska z kl. IIi

,, Baran” Ania Zwierz z kl. IIa

,, Lis” Marcel Moryc z kl. Ic

I miejsce w etapie międzyszkolnym Konkursu zajęła:

Mira Deszczyńska z kl. II i

Wszystkim laureatom Serdecznie GRATULUJEMY !!

Organizatorzy: Agnieszka Ożóg i Małgorzata Monkiewicz

Znalezione obrazy dla zapytania obraz kucharza

„Obiad na medal” w miesiącu maju wygrała klasa I j.

Wychowawca p. Karolina Gnyś-Fituch i p. Renata Uczniak włożyły dużo energii aby ich pociechy wygrały miesięczny upominek. Egzamin z zasad zachowania wypadł na medal, natomiast dziecięca ciekawość, która była udziałem naszych maluszków była niesamowita. Dzieciaki rozglądały się z nieukrywanym zafascynowaniem po całym gabinecie p.Dyrektor, i ani się pani Dyrektor zorientowała, a już to Ona musiała odpowiedzieć na niekończące się pytania – A skąd tyle pucharów? , A skąd tyle dyplomów?, A kiedy oni dostana? …itp. , Uff… trudno było nadążyć z odpowiedziami.

Pani Dyrektor mimo , że umęczona wielokrotnie powtarzanymi odpowiedziami była zadowolona i momentami trudno było Jej zachować powagę, godną stanowisko, które piastuje.

Myślę, że tym razem to Pani Dyrektor zdała egzamin na medal.. Gratulujemy

Uczniom gratulujemy ich dziecięcej ciekawości i odwagi a nauczycielkom cierpliwości .

Dzień dziecka był dla naszych podopiecznych pełen niespodzianek.

Jak co roku grono pedagogiczne stanęło na wysokości zadania i przygotowało moc atrakcji.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się FOTOBUDKA – oaza modelingu i sweet foci.

Prym wiodły stylizacje a’la gwiazdy Hollywood .

Kolejny przystanek przeniósł nas w świat bajkowego Shreka i komiksowych superbohaterów, a to wszystko za sprawą świetlicowych artystek, które przy użyciu magicznego pędzla tworzyły na twarzach dzieci prawdziwe arcydzieła.

Nadmiar niespożytych emocji można było spalić w konkurencjach zręcznościowych, tj.: podbijanie piłki rakietką, przysiady z pachołkiem na głowie, pakowanie walizki na czas.

Niezła bania była z baniek, które udało się zrobić dzieciom nawet w formacie XXL.

Wydawałoby się, że już nic w tym dniu nie może nas zaskoczyć – nic bardziej mylnego!

Fascynujący okazał się również pokaz magicznych trików wykonanych przez p. Maćka Królikowskiego. Stanie na równoważni na jednej nodze oraz utrzymanie sztyletu na czole to tylko niektóre z nich…

Na zakończenie uroczystości dzieci mogły „ powyginać śmiało ciało” przy rytmach rosyjskiego tańca „Walenki” , do którego zachęcała ochoczo kl.2c.

Dzień Dziecka dostarczył wszystkim wielu wrażeń i niezapomnianych wspomnień, a kto nie był niech na zdjęciach zobaczy.

Wszystkim dzieciakom życzymy aby takich dni, radosnych i ciekawych było w ich życiu jak najwięcej.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Życzą NAUCZYCIELE

 

 

 

Savoir vivre

11 maja w naszej świetlicy odbyło się szkolenie „W świecie księcia i księżniczki” . Uczestnicy warsztatów poznawali zasady dobrego zachowania w różnych sytuacjach. Chociaż temat nie był łatwy dzieci chętnie brały udział w zajęciach. Z uśmiechem na ustach wykonywały ćwiczenia, które miały pomóc dziewczynkom poczuć się księżniczkami a chłopakom -rycerzami.

Na zakończenie chcąc otrzymać certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę, należało podpisać go odciskiem własnego kciuka tym samym zobowiązując się do przestrzegania zasad dobrego zachowania w każdej sytuacji.

Wszem i wobec ogłaszamy Że w naszej szkole rycerzy i damy mamy Naukę savoir-vivre pobrali Tajemną wiedze opanowali Etykieta i ogłada Każdy z nich tym biegle włada Powitanie,pożegnanie Przez telefon rozmawianie Jak widelcem operować? Gdzie serwetkę ulokować ? Jak na krześle pięknie siedzieć ? Każdy to powinien wiedzieć Bo gdy kindersztuby brak Zawsze idzie coś nie tak.

 

Znalezione obrazy dla zapytania obrazy kwiatów zimowych PNG

Znalezione obrazy dla zapytania obraz kucharza

„Obiad na medal” w miesiącu kwietniu wygrała klasa I k.

Wychowawca p. Ewa Porycka i p. Hanna Lonczak dbały o właściwe zachowanie uczniów, skutkiem czego to właśnie klasa I „k” otrzymała upominek z rąk P. Dyrektor . Egzamin z zasad zachowania to była tylko formalność, gdyż nasi uczniowie znają je na pamięć, niestety nie zawsze stosują. Ale to nie dotyczy klasy I „k”. Gratulujemy uczniom i nauczycielkom.

Powoli zbliżamy sie do końca konkursu „Obiad na medal”. Jeszcze nikt nie wie, która z klas otrzyma nagrodę główna, dlatego klasy muszą ciągle przestrzegać zasad właściwego zachowania podczas obiadu i walczyć do końca

Znalezione obrazy dla zapytania obrazy dla kwiaty PNG Majowe Święta Znalezione obrazy dla zapytania obrazy dla kwiaty PNG

Pod koniec kwietnia Szkoła nasza brała udział w konkursie „ Biało-czerwone Włochy” , zorganizowanego pod patronatem Burmistrza naszej dzielnicy. Celem konkursu było wpajanie uczniom treści edukacyjnych związanych ze Świętem flagi oraz udekorowanie szkoły i terenu przyszkolnego w kolorach biało czerwonych.

Uczniowie czynnie włączyli się do tego konkursu. Każdy wykonał flagę dowolną techniką i w dowolnym rozmiarze, które zawieszono na ogrodzeniu naszej szkoły. 28 kwietnia uczniowie stworzyli tzw. „żywą flagę”, wykorzystując białe i czerwone kartki papieru. Dziewczynki wykonały taniec do piosenki pt. „ Kocham Cię Polsko” a następnie wszyscy wysłuchali słuchowisko związane z majowymi świętami : świętem Flagi, który od 2004 roku obchodzony jest uroczyście w naszym kraju drugiego maja, oraz corocznie obchodzonym Świętem Konstytucji 3 maja.

W holu głównym umieszczone zostały informacje dotyczące historii pochodzenia naszych barw narodowych oraz początków istnienia naszej flagi, jak i rodzajów flag i okoliczności ich wywieszania.

Przy każdej klasie można było obejrzeć gazetki, nawiązujące tematyką do Świat majowych. Różnorodność technik plastycznych wykorzystanych do ich stworzenia była bardzo imponująca.

W przyszkolnym ogródku „wyrosły” kwiaty stworzone przez dzieci ze świetlicy a okna zostały przystrojone kotylionami , flagami i motylkami w kolorach biało czerwonych, ciesząc oko każdego przechodnia.

Ponadto, imponujące wrażenie na wszystkich zrobił gobelin, który zawisł na frontowej ścianie naszej szkoły. 12,5 metra materiału białego i czerwonego, pokrytego ręcznie wykonanymi kwiatami z serwetek, wzbudziło podziw i zachwyty: uczniów, nauczycieli, rodziców i gości. Było to dzieło stworzone przez dzieci oraz nauczycielki ze świetlicy. Trzeba przyznać, że było co podziwiać…

W tych dniach w naszej szkole akcenty biało czerwone widoczne były w wielu miejscach. Kwiatki, balony, przeróżne kotyliony, przestrzenne lampiony, flagi, to wszystko sprawiło, że nasza szkoła wyglądała naprawdę pięknie i odświętnie.

Za ten trud i wysiłek dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom.

Międzynarodowy Dzień Ziemi w Naszej Szkole.

Światowy Dzień Ziemi został wymyślony po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem naszej planety. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów.

Dlatego nasza szkoła dołączyła do tej szczytnej akcji.

Z tej okazji 22 kwietnia odbył się Eko-Przemarsz ścieżkami naszego przyszkolnego parku.

Celem przemarszu było promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Nasi uczniowie wykonali piękne plakaty z hasłami ekologicznymi, których zadaniem było przypominanie i zachęcanie ludzi do szanowania i dbania o nasze środowisko, śpiewali proekologiczne piosenki oraz wykonali różnokolorowe stroje z surowców wtórnych. Podczas imprezy spośród naszych małych, przebranych ekologów zostali wyłonieni: Szkolna Eko – Królowa oraz Eko – Król.

Całej imprezie towarzyszył dobry humor i przednia zabawa !

Dziękujemy p.Agnieszce Ożóg za propagowanie idei ” bądź Eko” i wpajanie naszym uczniom na kole ekologicznym wiadomości co i jak robić, aby „eko” być.

A propos. Jeśli ktoś nie wie, co ma na siebie włożyć, a chce być oryginalny, niepowtarzalny i w dodatku eko – co jest obecnie na czasie, to przejrzyjcie zdjęcia z kolekcji , a nuż, któryś z pomysłów przypadnie Wam do gustu. Proszę jednak pamiętać, że trzeba zapytać projektantów o zgodę (hi, hi )

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania obraz kucharzaObiad na medal” w miesiącu marcu wygrała klasa I g.

Jak co miesiąc pani Dyrektor w swoim gabinecie gości uczniów, którzy w danym miesiącu zdobyli największą ilość punktów, przydzielanych codziennie za zachowanie dzieci podczas obiadu.

W miesiącu marcu o właściwe zachowanie uczniów zadbały p.Teresa Cieślik i p. Małgorzata Jarzyna.

Jak w każdym miesiącu najpierw jest egzamin z savoir-vivre a następnie upominek. Egzamin przebiegł bez zakłóceń, wszyscy zaliczyli (hi, hi, hi). No i przyszła pora na upominki. Wielką ciekawość u dzieci wzbudziły pudełeczka, które były duże i kolorowe. Ale zawartość…? Ach! To była dopiero frajda. Bo w środku były bańki…

Kolorowe banki, które wypuszczała z nieskrywaną radością pani Dyrektor ku uciesze dzieci, wzbudzały ochy i achy naszych pierwszaczków.

Czy pamiętacie państwo ile radości sprawia wypuszczanie baniek i łapanie ich? Jeśli nie to czas zakupić sobie bańki i choć przez chwilę poczuć się dzieckiem…

Myślę, że zabawa trwałaby by dłużej , gdyby nie obowiązki szkolne dzieci i pani Dyrektor.

Gratulacje dla uczniów i nauczycieli klasy Ig.

Przypominam, że konkurs trwa nadal , a główna nagroda – niespodzianka czeka na najkulturalniejszą klasę.

Znalezione obrazy dla zapytania obraz dla bałwanka Hu! Hu! Ha! nasza zima zła…

Te słowa piosenki są już nieaktualne, a i zima w tym roku nie była taka straszna. Zimę pożegnaliśmy przemarszem wiosennym 21 marca, ale dzieci z koła teatralnego na dobre pożegnały zimę przygotowując przedstawienie pt. „Żegnaj Bałwanku”, które zaprezentowały wszystkim dzieciom ze świetlicy.

Nasi mali aktorzy brawurowo i z lekkością, której pozazdrościłby niejeden prawdziwy aktor zaprezentowali swój warsztat aktorski i wokalny. Przedstawienie rozśmieszyło widownie do łez , ale też wzruszyło i przekazało morał o przyjaźni… W naszym przedstawieniu była to przyjaźń między dziećmi z podwórka a bałwankiem, który towarzyszył dzieciom w mroźne zimowe dni, a którym należało się zaopiekować gdy nadeszły cieplejsze dni. Te chłodne dni już za nami ale przesłanie morału wciąż jest aktualne.

Widownia słuchała jak zaczarowana, podziwiając kunszt aktorski swoich rówieśników. A było co podziwiać, gdyż każda zmiana miała własną interpretację tegoż samego przedstawienia. Publiczność wynagrodziła aktorów gromkimi brawami. Młodsze dzieci gratulowały aktorom osobiście, chwaląc ich występ oraz dopominając się o następny . A słowa refrenu „ Hej do widzenia Panie Bałwanie…” jeszcze dłuuugo było słychać na korytarzach szkolnych.

Muszę przyznać, że słuchając komentarzy dziecięcych poczułam się wzruszona i bardzo zadowolona, że nasze dzieciaki potrafią z prawdziwa atencją słuchać, uczestniczyć i przeżywać losy bohaterów oraz docenić wysiłek rówieśników.

Podziękowania należą się naszym aktorom, może któryś z naszych uczniów zostanie w przyszłości aktorem, więc warto zachować w pamięci obejrzane przedstawienie.

Dziękujemy również nauczycielkom p. Magdalenie Jaracz i p.Bożenie Samek-Stefaniak za przygotowanie spektaklu.

Póki co obiecujemy, że naszych aktorów jeszcze zobaczycie. Nie na dużej scenie ale u nas w świetlicy.

1 kwietnia – Prima aprilis

Drodzy Rodzice. Przypominacie sobie jak Wasze dzieci po kąpieli w pidżamkach w łóżeczkach, pachnące czekały na kołysankę…? Tak było w naszej świetlicy 1 kwietnia. W dniu, który wszem i wobec ogłoszono „ Światowym dniem pidżamy”. Czyli Prima aprilis w Sp nr 94

Wiele dzieci przyszło w pidżamach na sobie lub w siateczkach i szybciutko przebrali się. Wyjęli swoje bambosze, kapciuchy, cieple skarpety , kocyki, pluszaczki, przytulaczki i poduszeczki. Na pidżamki jak przystało założono szlafroczki . Na oczy „śpioszki”. Ach jak było CUDOWNIE . Przyjaźnie, domowo, dziecinnie i momentami sennie.

Dzieci porozkładały się na dywanach , przykryte swoimi ukochanymi kocykami i wtulone w swoje ulubione przytulaczki: misie, pieski, zajączki, kotki, lale, pluszowe wieloryby i szmaciane laleczki, które mają jak same mówią „od urodzenia”.

Oglądano bajki na dobranoc: „Misia Uszatka”, „Reksia”, „Krecika” itp. Śpiewano zapamiętane z dzieciństwa kołysanki „ Aaa, kotki dwa…, Był sobie Król” , „Z popielnika na Wojtusia…”. Dziewczynki z klasy 3a ułożyły własną kołysankę.

Opowiadano sobie ulubione i zapamiętane z dzieciństwa bajki na dobranoc i rytuały wieczorne np. pobyt u rodziców w łóżku przez kilka minut przed snem, czy bitwy na poduszki a nawet wymyślanie bajek z morałem przez rodziców dla swoich pociech czy też czytanie do poduszki.Dzieci mogły wypocząć, zrelaksować się i poczuć jak w domu.

Pidżamy wcale nie przeszkadzały dzieciom w zabawie. Wręcz przeciwnie chłopcy grali w piłkę, inni uczestniczyli w dodatkowych zajęciach i kołach zainteresowań. Żadne poduszeczki nie przeszkadzały w realizacji zamierzeń.

Wszystkim dzieciakom gratuluję poczucia humoru, Rodzicom dziękuję za akceptację pomysłu a Nauczycielkom za przygotowanie tego dnia, przebranie się w pidżamy i odważne paradowanie po korytarzach szkolnych.

Po 1 kwietnia utwierdzam się w przekonaniu, że każdy pomysł, który wywołuję śmiech i radość jest wart powtarzania. Zapewniam – Ja bawiłam się bardzo dobrze i wiem, że nie tylko ja.

Znalezione obrazy dla zapytania obrazy kwiatów zimowych PNG

Znalezione obrazy dla zapytania obraz kucharza„ Obiad na medal” w miesiącu lutym wygrała klasa II d.

Tradycją staje się krótki egzamin, który zwycięzcom robi pani Dyrektor. Choć to egzamin, to dzieci podchodzą do niego z radością. Odpowiadają na pytania bezbłędnie i żadne pytanie nie jest w stanie ich zaskoczyć… Radość z posiadanej wiedzy oraz z upominku udzieliła się nie tylko dzieciom , ale również nauczycielkom p. Marzenie Pytlakowskiej i p.Justynie Rasała, które regularnie wpajają swoim podopiecznym zasady savoir -vivre, czego efektem jest nagroda miesiąca.

Gratulacje dla uczniów i nauczycielek klasy II d.

Przypominam, że konkurs trwa nadal , a główna nagroda – niespodzianka czeka na najkulturalniejszą klasę.

Święta tuż, tuż… Znalezione obrazy dla zapytania obrazki bazie

Witryny sklepowe oraz stragany przypominają nam, że jak co roku nadchodzą Święta Wielkanocne. Jest to najważniejsze święto w religii chrześcijańskiej.

Przygotowujemy się do tego święta nie tylko duchowo ale i praktycznie. Sprzątamy nasze domu, przygotowujemy potrawy i dekorujemy mieszkania.

Dzieci ze świetlicy szkolnej również czekają z utęsknieniem na te Święta. Nie tylko w oczekiwaniu na prezenty od zajączka, ale w celu udekorowania swoich domów.

Zaczęło się już przed niedzielą Palmową. Dzieci tworzyły z kolorowych traw , kwiatów suszonych i bukszpanów przepiękne palmy wielkanocne, a I-szaki wraz z rodzicami brały udział w konkursie na najpiękniejszą palmę Wielkanocną, Wystawę tych najpiękniejszych możemy oglądać na korytarzu szkolnym. Konkurs wygrały:

1. miejsce: Natasza Mika kl. 1g

2. miejsce: Karina Pawlina kl. 1c

3. miejsce: Mikołaj Walerzak kl. Ic

Wyróżnienia zaś otrzymali:

-Marcel Moryc kl. Ic

-Szymon Woźniak kl. Ik

-Julia Sosnowska kl. Ik

Niektóre dzieci wzięły udział w warsztatach gipsowych, na których tworzyły zajączki, kurczaczki wielkanocne i wiosenne obrazki. Po całkowitym wyschnięciu dokładnie malowały swoje dzieła. Nie było to łatwe zajęcie , gdyż płaskorzeźby zawierały wiele drobnych szczegółów.

Inne dzieci tworzyły podstawki na jajeczka z materiałów wtórnych: wytłoczek , butelek plastikowych i talerzyków styropianowych. Techniką decoupage ozdabiano pisanki, a kolorowymi witrażami udekorowano okna szkolne. Koszyczki wielkanocne przygotowane. Na parapetach pięknie zapakowane przestrzenne kurki , którym z zadziwieniem przygląda się bocian, czekają na zabranie do domów. A wysiana rzeżucha swoim zapachem przypomina, że święta tuż, tuż.

Był to bardzo pracowity i pełen kreatywności czas w naszej świetlicy.

Teraz już tylko czekać na ten Najważniejszy dzień Zmartwychwstania Jezusa. A potem już będzie można bawić się, radować bez końca. Objadać mazurkami, czekoladowymi jajeczkami i szukać prezentów od zajączka, a w poniedziałek do woli oblewać wodą najbliższych i samemu być oblewanym, bo to wróży szczęście i dostatek.

POGODNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

życzą uczniowie i nauczyciele świetlicy szkolnej

Znalezione obrazy dla zapytania obrazki bazieZnalezione obrazy dla zapytania obrazki wiosenne

Nareszcie nadeszła!

Wyczekiwana! Wypatrywana! Wytęskniona!

Szukana w drzewach, w trawie i na niebie. Wyobrażana w pracach plastycznych , którymi udekorowane są nasze korytarze.

Jeszcze wczoraj nic nie zapowiadało Jej przyjścia. Było ponuro, chłodno i prószył śnieg z deszczem, ale na przekór przeciwnościom zawitała do nas. W promieniach słońca i otulającym cieple.

Wiecie już o kim mówię? O wiośnie! Właśnie, Wiosna! Ta upragniona, po długiej szarej, pochmurnej i ponurej zimie , przyszła , właśnie dzisiaj – 21 marca!

Radość, którą ze sobą przyniosła udzieliła się również nam: uczniom i nauczycielom ze świetlicy szkolnej. Wyszliśmy z uśmiechem na ustach i wiankach we włosach oznajmić całej okolicy, że wreszcie nadeszła. Jest i zostanie z nami!.

Będzie stale do nas przemawiać , w śpiewie ptaków, w zapachu kwiatów, w porannej mgle i wieczornej rosie.

Wszystko po to, aby obudzić do życia nie tylko przyrodę ale nas wszystkich.

Natchnąć nas radością i nadzieją na odmłodzenie duszy , jak w słowach piosenki

„…Wiosna , cieplejszy wieje wiatr, Wiosna znów nam ubyło lat…”

Hurraaa! Witamy cię WIOSNO!!!

Dziękujemy rodzicom i nauczycielkom za pomoc w przygotowaniu tego widocznego na zdjęciach pięknego, barwnego , wiosennego korowodu.

Znalezione obrazy dla zapytania obrazy kwiatów zimowych PNG

W piątek 26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Uczniowie oglądali prezentację multimedialną i wsłuchiwali się w dźwięki z prehistorycznego lasu. Utrwalając wiedzę na temat prehistorycznych gadów, okazało się, że Dinozaury to hobby wielu dzieci, które mają ogromną wiedzę z tej dziedziny. Nasi mali specjaliści zaprezentowali swoja wiedzę lepiąc figurki z plasteliny i rysując postaci ulubionych gadów. Powstały piękne prace przedstawiające latające Pterozaury, drapieżne Tyranozaury, roślinożerne Diplodoki i wiele innych gatunków zwierząt, które panowały na Ziemi ponad 100 milionów lat temu. Na koniec z wielkim zainteresowaniem wszyscy obejrzeli film animowany pt 'Dinozaur’.

Mało kto wie, że niektóre dinozaury żyją do dziś i możemy je oglądać wokół nas. Naukowcy bowiem uważają, że ptaki należą do dinozaurów, które przetrwały do czasów dzisiejszych. Warto zgłębiać wiedzę o tych niezwykłych zwierzętach do czego zachęcamy wszystkie dzieci.

Znalezione obrazy dla zapytania obrazy kwiatów zimowych PNG

Znalezione obrazy dla zapytania obrazy arktyki Konkurs plastyczny „LODOWA ARKTYKA”

22 lutego odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „ Lodowa Arktyka”.

Dzieci , za pomocą różnych technik plastycznych ukazały w swoich pracach ludzi i zwierzęta zamieszkujące biegun północny oraz charakterystyczne dla tej krainy obiekty. Jednemu z ośmioletnich artystów udało się nawet zbudować igloo ze styropianu.

Poniżej ekspozycja prac wykonanych przez dzieci.

Znalezione obrazy dla zapytania obrazy kwiatów zimowych PNG

Znalezione obrazy dla zapytania obraz kucharza

W miesiącu styczniu w konkursie „ Obiad na medal” wygrała klasa I h. Jak zwykle dzieci osobiście odebrały nagrodę z rąk Pani dyrektor w gabinecie dyrektora. Uczniowie Byli bardzo przejeci, gdyż nie wiedzieli co ich czeka. A czekał egzamin…

Pani Dyrektor zrobiła mały egzamin dzieciom sprawdzając ich wiedzę z zasad właściwego zachowania. Uczniowie egzamin zdali na medal !!! Zadowolenie dzieci , wychowawczyni p. Urszuli Przygody oraz pani Dyrektor można zobaczyć na zdjęciach. Ponadto przekonanie, iż dzieci posiadaną wiedzę poniosą w dalsze swoje życie napawa wielką radością. Gratulujemy.

Znalezione obrazy dla zapytania obrazy kwiatów zimowych PNG

W karnawale same bale…

Jak Karnawał to karnawał… W świetlicy tez się odbył. Było bardzo wesoło i tanecznie. Dzieci uczyły się kroków do znanych szlagierów, prezentowanych przez starsze koleżanki, którym bardzo dziękujemy za pomoc.

Wszyscy chętnie się bawili oraz uczestniczyli w konkursach tanecznych. Do zabawy czynnie włączyły się panie nauczycielki, które także bawiły się z dziećmi. Niektóre trudno było rozpoznać, bo panie były również przebrane. Trzeba przyznać , że stroje dzieci były bardzo pomysłowe, niektóre tworzone na parę minut przed balem. Ale kto jak wyglądał i jak się bawił można zobaczyć w galerii zdjęć. Zapraszam.

Znalezione obrazy dla zapytania obrazy kwiatów zimowych PNG

Znalezione obrazy dla zapytania obraz kucharza”Obiad na medal”.

W miesiącu grudniu zwycięska klasą okazała się klasa I „e”, której wychowawcą jest p. Dominika Sadownik, a w świetlicy p. Urszula Sikora.

Dyplom i osobista pochwała od p.Dyrektor były miłym zaskoczeniem dla dzieci a upominki, którymi były edukacyjne karty do grania sprawiły wiele radości dzieciom, Mamy nadzieję, iż zawsze, kiedy będą grali przypomną sobie o tym, iż warto stosować się do zasad savoir vivre nie tylko podczas spożywania posiłków , ale zawsze i wszędzie.

Gratulacje i BRAWO dla klasy I „e” !!!

 

Znalezione obrazy dla zapytania obrazy kwiatów zimowych PNG

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania obrazy dla choinki światecznej

Znalezione obrazy dla zapytania obrazy dla choinki światecznej 21 grudnia uczniowie klas III c, d i e przygotowali dla dzieci ze świetlicy Jasełka.

Tradycję jasełek, czyli widowisk wyobrażających scenę narodzin Jezusa Chrystusa w Betlejem, zapoczątkował św. Franciszek z Asyżu, organizując po raz pierwszy takie przedstawienie w 1223 r. w Greccio we Włoszech. Ogromny ładunek dramatyczności, klimat pewnej mistyczności oraz możliwość uczestniczenia w tajemnicy Bożego Narodzenia składał się na ogromną popularność jasełek.

Nasi uczniowie wcielili się w postacie bożonarodzeniowe; byli aniołowie, Józef z Maryją, Herod, Diabeł i pastuszkowie. Przypomnieli nam historię, która dla nas, chrześcijan, ma wielkie znaczenie. Historię, która wzrusza, napawa lękiem i strachem, przeraża i koniec końców niezwykle raduje nasze serca. Po raz kolejny „pod dachem cichej kolędy Bóg się rodził w człowieku”.

Emocje te, nie miałyby miejsca, gdyby nie duże zaangażowanie aktorów w powstanie jasełek oraz nauczycieli klas III-cich. Piękną inscenizacje i dekoracje wykonały p. Katarzyna Adamska oraz p. Małgorzata Tomporowska, którym bardzo dziękujemy za tak piękny poranek.

Oby spokój i radość tych świątecznych dni towarzyszyły nam przez cały nadchodzący rok 2016.

Znalezione obrazy dla zapytania obrazy kwiatów zimowych PNG

W dniach 9.12-10.12 w świetlicy szkolnej odbył się konkurs „Ada to nie wypada czyli savoir vivre w wierszu i piosence”

Klasy pierwsze przygotowały piosenki o dobrym wychowaniu, zaś klasy drugie i trzecie szukały zasad dobrego wychowania w wierszach.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Mali artyści oraz ich wychowawcy podeszli do tematu bardzo poważnie i ambitnie. Dzieci nie tylko pięknie śpiewały, ale również tańczyły i wykonywały skomplikowane układy choreograficzne. Nauczyciele z pomocą rodziców, zadbali o każdy element występu, jak też wyglądu, to też na scenie mogliśmy podziwiać również piękne stroje dzieci, odpowiednio dobrane do charakteru piosenki.

Jury miało niezwykle trudny „orzech do zgryzienia”. Nie udało się wyłonić tylko jednego zwycięzcy konkursu klas I-szych. Przyznano równorzędne pierwsze miejsca wszystkim uczestnikom. Na zakończenie najmłodsi wysłuchali opowieści misia Bruna o dobrym wychowaniu ,a potem bezbłędnie odpowiadali na pytania misia.

Nie wiele łatwiej było na poziomie klas II i III. Do konkursu zgłosiła sie liczna grupa dzieci. Wszyscy byli doskonale przygotowani. Wiersze były odpowiednio dobrane do tematu konkursu, stopień opanowania pamięciowego tekstu doskonały, interpretacja zachwycająca , mimika twarzy, gestykulacja bez zarzutu. W tej grupie wiekowej jury podjęło decyzję o przyznaniu kilku pierwszych, drugich i trzecich miejsc, a wielu uczestników konkursu otrzymało również wyróżnienia.

Na zakończenie dzieci obejrzały prezentację multimedialną na temat savoir vivre a także wzięły udział w mini-turnieju wiedzy o dobrym wychowaniu.

Bohaterami tego spotkania byli nie tylko uczestnicy konkursu. Ogromne brawa należą sie również publiczności, która zachowywała się podczas występów kolegów nienagannie. Okazało się, że zasady dobrego wychowania dzieci opanowały nie tylko teoretycznie, ale również potrafią stosować je w praktyce.

W ciągu całego Roku szkolnego stale będziemy utrwalać, przypominać i poznawać zasady dobrego wychowania, abyśmy w przyszłości byli dumni z młodego pokolenia, nie tylko świetnie wykształconego, ale również dobrze wychowanego.

Znalezione obrazy dla zapytania grudniowe bukiety kwiatów zdjęcia

Znalezione obrazy dla zapytania samoloty pll lot zdjęcia Dnia 8 grudnia w ramach cyklu „ Ciekawe zawody” do naszej świetlicy przyszedł kapitan Polskich Linii Lotniczych Lot pan Mariusz Piłat. Już na wstępie Pan kapitan zachwycił dzieci swoim ubiorem, które widząc strój galowy kapitana z wrażenia zaczęły bić brawo…

Pan Mariusz zaprosił dzieci do wspólnej podróży. Opowiedział dzieciom historie, jak to się stało, iż został pilotem oraz, co trzeba zrobić, aby w przyszłości nim zostać. Pokazał jakimi szybowcami i samolotami latał oraz jakie kraje odwiedził. Dzieci mogły z bliska obejrzeć i dotknąć modele samolotów, które Pan kapitan przyniósł ze sobą. Na koniec opowiedział historię mrożącą krew w żyłach, jak samolot, którym sterował, zderzył się z ptakiem. Mimo niewielkich rozmiarów ptaka, samolot został uszkodzony i musiał przejść poważna naprawę a kapitan i załoga wracali do kraju innym samolotem.

Po opowieściach przyszedł czas na pytania dzieci. Uff … to nie było łatwe zadanie, gdyż dzieci zadawały bardzo trudne i kłopotliwe pytania np. – Czy boi się Pan latać? Na szczęście Kapitan dał sobie radę, odpowiedział na wszystkie pytania i „ konferencja” dobiegła końca.

Na koniec jak przystało na prawdziwą podróż samolotem pan Kapitan podziękował dzieciom za wspólnie spędzony czas i żegnając swoich „pasażerów” częstował kapitańskimi cukierkami. Dla dzieci, które wykonały rysunki miał kolorowanki oraz naklejki. Dzieciom i Kapitanowi trudno było się rozstać, gdyż był to bardzo mile spędzony czas i wszyscy byli bardzo zadowoleni.

Po spotkaniu Pan Kapitan zdradził nam tajemnice, iż nigdy tak się nie denerwował przed żadną podróżą, jak przed spotkaniem z dziećmi. Ale był bardzo mile zaskoczony szczerością i radością jaką sprawił naszym świetliczakom a do domu wrócił z naręczem pięknych prac wykonanych przez dzieci dla Niego.

BAARDZO dziękujemy p. Mariuszowi Piłat Kapitanowi PLL LOT za poświęcony czas , a rodziców wykonujących ciekawe zawody zachęcamy do zaprezentowania ich naszym dzieciom.

Znalezione obrazy dla zapytania grudniowe bukiety kwiatów zdjęcia

Konkurs Plastyczny „Mój Święty Mikołaj”

Dnia 03.12.2015 r. nastąpiło podsumowanie konkursu plastycznego pt.: „ Mój Święty Mikołaj”

 

Konkurs zorganizowany przez świetlicę szkolną, skierowany do uczniów z klas drugich, miał na celu popularyzowanie postaci świętego Mikołaja, a także rozwijanie kreatywności, aktywności i twórczych postaw najmłodszych uczniów naszej szkoły. Wszystkie prace konkursowe prezentowały się pięknie, wykonane zostały różnorodnymi technikami plastycznymi w sposób bardzo estetyczny i staranny. Stąd też wyłonienie finalistów okazało się bardzo trudnym zadaniem. Ze względu na duże zainteresowanie konkursem i wysoki poziom artystyczny prac, komisja podjęła decyzję o przyznaniu dodatkowych wyróżnień.

 

Laureaci:

I miejsce : Tola Majchrowicz

II miejsce : Zuzanna Dobroń

III miejsce : Marcel Gałecki

Wyróżnienia:

Hania Filipczak, Mira Deszczyńska, Hania Wrotek

Gratulujemy !

Organizatorzy konkursu: Aneta Mędelska i Agnieszka Ożóg

W ramach projektu „Dobre wychowanie” został ogłoszony konkurs pt.”Obiad na medal”. Do uczestnictwa którego zaprosiliśmy wszystkie klasy I- III. Dzieci codziennie oceniane są za swoje zachowanie przed, po i podczas spożywania obiadu. Oceniana jest higiena przed obiadem , kultura spożywania, jak również spokój po obiedzie. Co tydzień zwycięska klasa otrzymuje pochwałę od Pani Dyrektor, a raz w miesiącu klasa, która zdobędzie najwięcej punktów otrzyma drobny upominek.

W miesiącu listopadzie najgrzeczniejszą klasą okazali się uczniowie z I „c”. W nagrodę otrzymali osobistą pochwałę od Pani Dyrektor i pacynki . Dzieci były mile zaskoczone i zadowolone zarówno z wizyty w gabinecie, jak również z upominków.

Gratulujemy zwycięskiej klasie a pozostałe klasy zachęcamy do czynnego udziału w konkursie, poprzez właściwe zachowanie podczas obiadu. Pamiętajmy, że spokój i cisza sprzyjają trawieniu i delektowaniu się posiłkiem.

Znalezione obrazy dla zapytania obrazy dla Andrzejki Śmiech, rozpacz, radość, rozczarowanie – to cały przekrój emocji jakie towarzyszyły dzieciom i nie tylko dzieciom podczas dnia andrzejkowego. Każdy chętnie sięgał po losy, które zapowiadały naszą przyszłość. Wróżenie wzbudzało wiele niepokoju w naszych milusińskich, ale też powodowało wybuchy trudnego do pohamowania śmiechu Jak będzie nazywała się moja żona, mąż, kiedy wyjdę za mąż, kim zostanę w przyszłości, co mi wyjdzie z lanego wosku… Uff to był dzień pełen wrażeń. Na szczęście wszyscy traktowali to z przymrużeniem oka i świetnie się bawili, zwłaszcza Ci, którzy zorganizowali sobie dyskotekę. Teraz już tylko powaga i zaduma nam została…

Znalezione obrazy dla zapytania bukiet jesienny z liści

 

Znalezione obrazy dla zapytania obrazy poezja jesienna

W listopadzie w naszej świetlicy odbył się Konkurs Poezji Jesiennej „Złoty Liść”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas pierwszych i trzecich. Celem konkursu było wprowadzenie dzieci w jesienny nastrój poprzez zaznajomienie ich z utworami poetyckimi nawiązującymi do tej przepięknej, kolorowej pory roku, a także prezentacja umiejętności recytatorskich naszych uczniów. Jury oraz publiczność była zachwycona świetnym przygotowaniem wszystkich uczestników. Większość z nich swoje występy wzbogaciła o piękne przebrania, a nawet inscenizacje. Okazało się, że wśród uczniów klas pierwszych mamy wiele recytatorskich talentów. Oklaskom nie było końca!

Wszyscy recytujący otrzymali drobne upominki, a wyróżnieni uczniowie- dyplomy.

W konkursie zostali wyróżnieni następujący uczniowie:

1. Agnieszka Wodnicka (kl. 1 F)

2. Rysio Rozmysłowicz (kl. 1B)

3. Maja Kuryłek (kl. 1F).

4.Pola Bentlewska kl 3a

5. Hania Kukwa kl.3a

6. Amelia Tarnowska kl 3b

7.Wiktoria Lewczuk kl.3c

8. Weronika Rusek

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za występ, nauczycielkom za przygotowanie a rodzicom za wspieranie swoich pociech. Zachęcamy do udziału w następnych konkursach, które już wkrótce.

 

Znalezione obrazy dla zapytania obrazy warzywa i owoce

Jak co roku świetlica organizuje święto warzyw i owoców. Pod hasłem przewodnim „Do końca października wszystko z pola znika”, dzieci poznawały i omawiały polskie warzywa i owoce. Dlaczego polskie? Odpowiedź jest prosta. Z uwagi na całoroczną dostępność egzotycznych owoców, nasze pociechy sądzą, iż banany i pomarańcze rosną w naszym kraju.

Założeniem edukacyjnym imprezy było zapoznanie dzieci z witaminami i wartościami odżywczymi zawartymi w polskich warzywach i owocach, jak również, poznania ich naturalnego smaku. Na podstawie prezentacji multimedialnych dzieci poznawały kolejne etapy wzrostu warzyw i owoców: sianie, pielęgnowanie i sposób zbierania, oraz sposoby przechowywania i przetwarzania. Poznawały zastosowanie w potrawach i możliwość ich spożywania.

Przez cały tydzień wszyscy intensywnie przygotowywali się do święta warzyw i owoców. Każda sala świetlicowa brała udział w losowaniu koloru i przypisanych do niego owoców i warzyw. Była sala biała, żółta, zielona, czerwona, bordowa i pomarańczowa.. Nie wystarczyło przygotować dekoracji sali i krótkiej prezentacji na tablicach, należało również ubrać się w wybranym kolorze.

Zwieńczenie tygodniowych działań była prezentacja i degustacją wybranych warzyw i owoców. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. Sale były pięknie przystrojone , dzieci poprzebierane a owoce tak smakowicie podane, że aż ślina ciekła po brodach – a może sok?… Mogliśmy popróbować surowej pietruszki, czosnku, cebuli. Napić się świeżego soku z marchewki, buraka, jabłka. Popróbować powideł śliwkowych, morelowych. Zjeść kiszonej kapusty a nawet polizać rozgrzewającego imbiru.

W niektórych salach był wystrój , którego nie powstydziłaby się sama Magda Gessler, a zapachy pobudzały soki trawienne. Był to baaardzo edukacyjny i smakowity dzień w świetlicy.

Mniam

W bieżącym roku szkolnym świetlica aktywnie uczestniczy w projekcie „Dobrze wychowany”. Głównym celem projektu jest propagowanie właściwych wzorców zachowań oraz podniesienie kultury osobistej uczniów. Systematycznie prowadzimy zajęcia, na których dzieci poznają zasady savoir-vivre, a jedn raz w miesiącu każda grupa świetlicowa wybiera najkulturalniejszą koleżankę i najkulturalniejszego kolegę. Wrześniowi laureaci plebiscytu to :

KLASY III Hania Kukwa, Franciszek Hansdorfer Amelia Tarnowska, Marek Błaszczyk Ola Łukasiewicz, Maks Pawlak Alicja Ratyńska, Michał Ratyński Weronika Tokarska,Mateusz Kidziński KLASY II Zuzia Dobroń, Olek Bubienko Igor Zbucki,Zosia Kłobukowska Maria Ozierów,Emil Paczek Julian Finotello, Maja Baszkiewicz KLASY I Lena Bentlewska, Alek Bożyk Maja Tonley, Filip Dąbrowski Basia Kowalczyk,Nicol Trebeschi Karol Szulkowski, Julia Połowianiuk,Wiktor Robakowski Magdalena Podniesińska, Jan Barański Julia Wołos, Kuba Kwakowice Maciej Przewożnik, Eliza Pyta W ramach projektu „Dobrze wychowany” chcemy również wdrażać do dbania o własny wygląd i odpowiedni dobór stroju do okoliczności. W związku z tym 29.10 odbył się pokaz mody „Jak Cię widzą tak Cię piszą” Modelki i modele prezentowali stroje przeznaczone na różne okazje. Był strój galowy, balowy, sportowy, dyskotekowy i codzienny. Imprezę uświetniła swoją obecnością „projektantka prezentowanej kolekcji Aurelia Glamur”, która przed pokazem udzieliła krótkiego wywiadu. Opowiadała o swoich inspiracjach oraz doradzała jak ubrać się stosownie do okoliczności. Wspaniała, wesoła atmosfera jaka panowała podczas pokazu to zasługa zarówno prowadzących pokaz, którzy w sposób barwny i dowcipny opisywali prezentowane kreacje, jak i doskonale przygotowanych do występu na wybiegu modeli i modelek. Kto był to usłyszał, a kto nie był, może zobaczyć na zdjęciach. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie pokazu, mamy nadzieję, że: „nauka nie pójdzie w las”, a strój będzie zawsze właściwie dobrany do okoliczności.

Znalezione obrazy dla zapytania obraz kwiaty jesienne

swietlicaa


Z wielką radością przedstawiamy uczniów, którzy w quizie uzyskali najwyższą liczbę punktów, tym samym zostali laureatami konkursu o bezpieczeństwie. III miejsce: Amelka Tarnowska kl. 3b Basia Izdebska kl. 3b Bartek Pingielski kl. 3b Ania Wojtyra kl. 3c Natalka Przychodzka kl. 3c II miejsce: Emilka Długołęcka kl. 3d Weronika Tokarska kl. 3c Dominik Rubaszek kl. 3f Weronika Miszczuk kl. 3f I miejsce: Gabrysia Lisowska kl. 3b Basia Izdebska kl. 3b

Działania nauczycieli związane z przypominaniem zasad bezpiecznego korzystania z dróg publicznych są istotnym elementem oddziaływań wychowawczych, dlatego prowadzone są systematycznie przez cały rok szkolny.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy: „Pamiętajcie o poznanych zasadach i stosujcie je w życiu codziennym”

Skip to content