BEZPIECZEŃSTWO

Grupa Bezpieczeństwa powstała w roku szkolnym 2014/2015 w ramach projektu na Ogrody Nauki i Sztuki ,,Mali Reporterzy”. Celem było stworzenie filmu zachęcającego wiarę w swoje możliwości i szukania ukrytych w sobie talentów. Nasi dzielni mali filmowcy wykazali się twórczością i czułością na krzywdę innych, więc nakręcili krótkie filmiki ukazujące jak zwiększyć bezpieczeństwo w szkole.

Pierwszy filmik ,,Schody” pokazuje jak w łatwy sposób uniknąć korków podczas schodzenia lub wchodzenia na inne piętro. Widać w nim jeszcze starą klatkę schodową i teraz zasady nie byłyby identyczne, niemniej warto zaczerpnąć pomysły małych reporterów i pamiętać o podziale na nowej klatce schodowej.

Filmik ,,Plecaki” opowiada o tym, że pozostawione przez nas rzeczy na środku drogi są prawdziwym zagrożeniem dla innych osób. Pomyślcie co by się działo, gdyby każdy parkował swój samochód na środku ulicy. Czy dałoby się bezpiecznie i swobodnie przejechać? To samo tyczy się plecaków przy schodach – przecież trzeba je wtedy omijać, więc zmniejsza się przestrzeń do chodzenia i robi się ścisk. Warto dbać o bezpieczeństwo innych poprzez zabieranie plecaka ze sobą do szatni lub kładzenie go w odpowiednie miejsce – pod salę lub do boksów przy stołówce.

Na ostatnim filmiku pod tytułem ,,Szatnia” możemy zobaczyć przykre skutki bałaganu. Jak i w przypadku poprzednich klipów, mali reporterzy proponują rozwiązanie problemu w prosty sposób. Warto też pamiętać, aby nie zostawiać w szatni cennych rzeczy, takich jak telefon czy pieniądze.

Zachęcamy do obejrzenia i omówienia filmików na lekcji z wychowawcą. Grupa Bezpieczeństwa stawia tylko jedno pytanie: czy dużo trudu potrzeba włożyć, aby w szkole było bezpieczniej?

 

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=vwD08QYkQWE[/embedyt]

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=eXdFMqkaeG0[/embedyt]

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=p8KsodaZOuY[/embedyt]

Skip to content