Słuchowisko „11 listopada”

Przeddzień Święta Odzyskania Niepodległości uczniowie klasy VI a zaprezentowali uczniom naszej szkoły słuchowisko „11 listopada”.

Najpierw pani dyrektor, Małgorzata Krasowska złożyła wszystkim najlepsze życzenia z okazji święta i przypomniała jak doniosłą rolę w budowaniu polskiej niezawisłości odegrał nasz patron – Marszałek Józef Piłsudski. Następnie uczniowie klasy VI a weszli w rolę mieszkańców Warszawy z 1918 roku i ukazali niepodległościową euforię, która ogarnęła stolicę 98 lat temu.

Scenariusz słuchowiska stworzyła  wychowawczyni klasy VI a, pani Marta Wróblewska. Swoim szkolnym kolegom doskonale zaprezentowali go natomiast: Iga Gołdyn, Antonina Wąsowicz, Julian Dąbrowski, Mateusz Walerzak, Kinga Kołodziejczyk, Marta Langa, Emilia Janowiecka, Zofia Skotak i Wiktor Chodań.

Uczniowie zostali nagrodzeni przez dyrekcję drobnymi upominkami. Nadana przez szkolny radiowęzeł audycja była formą upamiętnienia 98. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i rodzajem hołdu złożonego budowniczym naszej wolności.

sp94-warszawa_sluchowisko

Skip to content