Klasa 4c na warsztatach w Muzeum Etnograficznym

W dniu 31.01.2017r. (wtorek) pojechaliśmy do Muzeum Etnograficznego w Warszawie na warsztaty pt.  „O zachowaniu przy stole, czyli kulturowy savoir-vivre”. Uczyliśmy się zasad nakrywania stołu w Europie oraz omówiliśmy jak zachować się przy stole w Azji. Wykonaliśmy pierścienie na serwetki. Uczyliśmy się także jeść pałeczkami. Pani prowadząca zajęcia pokazywała nam jak wyglądają różne powitania w Azji. Poznaliśmy przyprawy:

– kurkuma ( jest pomarańczowo- żółta)

– kardamon ( jest szaro- brązowy)

– szafran ( jest fioletowo- czerwony i bardzo drogi, ponieważ bardzo trudno się go zbiera)

– curry (jest żółte).

Na zakończenie zwiedzaliśmy wystawę pt.  „Bohaterowie Codzienności”.

W imieniu klasy 4c -Weronika Rusek

SP94 warszawa_ Muzeum Etnograficzne_4c(3)

SP94 warszawa_ Muzeum Etnograficzne_4c(1)
SP94 warszawa_ Muzeum Etnograficzne_4c(2)

SP94 warszawa_ Muzeum Etnograficzne_4c(4) SP94 warszawa_ Muzeum Etnograficzne_4c(5)

Skip to content