Drodzy Uczniowie z Klas 4 – 8

Czy ktoś z Was spodziewał się we wrześniu, że będzie uczestnikiem tak niezwykłego roku szkolnego?

Myślę, że nie ma takiej osoby. W początkowych miesiącach nauka przebiegała w bardzo spokojny i jednocześnie twórczy sposób. Klasy 4 – 8 uczestniczyły w sumie w 169 – u wycieczkach do teatru, kina, muzeum, miejsca kultury i nauki. Braliście udział w ciekawych zajęciach w ramach projektów klasowych Ogrody Nauki i Sztuki. Organizowane były zajęcia profilaktyczne na temat przyjaźni, bezpieczeństwa, zdrowego stylu życia. Podjęliście wspaniałe i szlachetne inicjatywy charytatywne w ramach szkolnego koła wolontariatu. Cudownie zaistniała działalność Samorządu Uczniowskiego – integrowaliście się wspólnie tańcząc, grając w gry zespołowe, stworzyliście Strefę Ciszy, organizowaliście Mikołajki dla świetliczaków, czytaliście im książki. Ogrom Waszej energii czuć było każdego dnia wspólnej nauki w murach naszej historycznej szkoły.

Los postawił przed Wami i nami kolejne wyzwanie. Jak to jest, kiedy nie możemy się zobaczyć, razem uczestniczyć w lekcjach w klasie, razem spędzać przerw i czasu wolnego? Okazało się, że kiedy zbuduje się mocną wspólnotę, to nic nie może nas pokonać.

Jako dyrektor szkoły mogę z całą stanowczością mogę stwierdzić, że wspaniale zdaliście egzamin jako uczniowie i uczestnicy szkolnej wspólnoty.

Dziś, kiedy kończy się Rok Szkolny 2019/2020 możemy cieszyć się bardzo dużą liczbą tych z Was, którzy kończą klasę z wyróżnieniem. Otrzymujecie dyplom i świadectwo z biało – czerwonym paskiem. Możecie być z siebie dumni, ale jednocześnie traktujcie to jako zobowiązanie na kolejny rok nauki. W przyszłym roku musicie utrzymać ten poziom.

Pozostałych uczniów namawiam do podjęcia wyzwania w najbliższej przyszłości. Was też chciałabym widzieć w gronie wyróżnionych. Możecie liczyć na pomoc ze strony Nauczycieli i Wychowawców.

Żegnamy się z Uczniami klas 8. Czynię to z wielkim smutkiem, gdyż byliście bardzo dobrymi najpierw dziećmi, potem młodzieżą. Będzie nam Was brakowało. Trzymamy kciuki za wyniki egzaminów i rekrutacji do szkół średnich. Pokładamy w Was swoje nadzieje i jestem pewna, że jak zawsze staniecie na wysokości zadania.

Dziś czekają na Was wakacje. Czas odpocząć, skorzystać z uroków przepięknych zakątków naszego kraju lub świata. Podróże są niezwykle kształcące i poszerzają horyzonty poznania. Po ogromnym wysiłku intelektualnym pora na aktywność fizyczną, do której zaprasza Was lato.

Zawsze na koniec roku wypowiadałam zdanie, na które wszyscy czekaliście. Dziś je napiszę: „Uważam Rok Szkolny 2019/2020 za zakończony”.

Szanowni Rodzice,

bardzo dziękuję za współpracę i zaangażowanie na rzecz klas i szkoły. Państwa pozytywna aktywność jest dla nas bardzo cenna. Zdaję sobie sprawę, że ten rok postawił przed Państwem nietypowe wymagania, ale wszystko kończy się pomyślnie i miejmy nadzieję, że kolejny rok będzie przebiegał już znacznie łatwiej.

Z wyrazami szacunku

Małgorzata Krasowska

Dyrektor

Szkoły Podstawowej nr 94

Im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego

Skip to content