Świetlica szkolna w roku szkolnym 2014/2015

Zakończenie Roku Szkolnego w świetlicy

 

W dniu 23.06.2015r świetlica szkolna uroczyście zakończyła Rok szkolny 2014/2015. Byłto obfity rok w wydarzenia oraz uroczystości świetlicowe. W każdym miesiącu wręczane były nagrody, dyplomy i drobne upominki dzieciom uczestniczącym w konkursach, turniejach i quizach organizowanych w ramach zajęć świetlicowych. Służyły one budzeniu talentów drzemiących w naszych dzieciach oraz nabywaniu nowych umiejętności zarówno intelektualnych, jak i sportowych.

Uroczystość uświetniła obecność Pani Dyrektor, Pani Kierownik Świetlicy oraz rodzice. Dzieci z klasy I G z wielką gracją i powagą zatańczyły taniec ludowy „Polonez”, a dzieci z klasy I C brawurowo „Krakowiaka”. Zostały wręczone dyplomy za osiągnięcia sportowe oraz medale za umiejętności szachowe. Swoje możliwości wokalne i instrumentalne zaprezentowały dzieci z klas pierwszych i drugich.

Wielkim zainteresowaniem cieszył się występ ucznia z klasy I-szej , który zagrał utwór na nieznanym dzieciom instrumencie jakim są „dzwonki”.

Na zakończenie dzieci z klasy I przypomniały o bezpieczeństwie podczas wakacji, recytując wierszem porady i przestrogi wakacyjne. Życzenia cudownych i bezpiecznych wakacji przekazała dzieciom Pani Dyrektor i w radosnym nastroju zakończyliśmy Rok Świetlicowy.

Do zobaczenia we Wrześniu!

p.s. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy czynnie wspomagali i uczestniczyli w uroczystościach szkolnych oraz sponsorowali nagrody. Zachęcamy do współpracy w latach następnych.

EDUKACJA PRZEZ SZACHY

20 czerwca 2015 r. na Stadionie Narodowym, uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w II TURNIEJU FINAŁOWYM OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU POLSKIEGO ZWIĄZKU SZACHOWEGO„EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE”.

Zawody były podsumowaniem tegorocznej edycji projektu realizowanego przez Polski Związek Szachowy, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Edukacji Narodowej i samorządów lokalnych.

356 uczniów,reprezentujących 62 szkoły z całej Polski rywalizowało ze sobą w trzech kategoriach wiekowych.W salach centrum konferencyjnego stadionu uczniowie klas I-III szkół podstawowych rozegrali sześć rund systemem szwajcarskim.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Agnieszka Pańczyk, Wiktoria Lewczuk, Maksymilian Pykało, Mikołaj Cichecki oraz Witold Antoszkiewicz. Nasi reprezentanci mieli okazję zobaczyć z bliska Prezydenta Europejskiej Unii Szachowej, Arcymistrza z Gruzji – Pana ZurabAzmaiparashvili, Zastępcę Dyrektora Biura Edukacji m.st. Warszawy – Pana Mirosława Sielatyckiego, oraz Naczelnika Wydziału Sportu Powszechnego Ministerstwa Sportu i Turystyki – Pana Wojciech Dobrowolskiego.

Walka była bardzo trudna, ale doświadczenie jakie zdobyli nasi uczniowie nieocenione.Nie udało nam się wejść do ścisłego finału, ale zabawa była ekscytująca, a rywalizacja godna samego Arcymistrza Kasparowa. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki a na kiermaszu mogli zakupić piękne komplety bierek szachowych, jak również gadżety związane z szachami. Po wyczerpujących emocjach udaliśmy się na pizzę,ażeby zregenerować siły i podyskutować o zawodach.

Gratulujemy odwagi i woli walki naszym uczniom, zachęcamy do dalszego szkolenia własnych umiejętności a pozostałych chętnych uczniów do czynnego udziału w kołach szachowych organizowanych w ramach zajęć świetlicowych.

Międzyszkolny Turniej Szachowy.

Doskonała zabawa i zdrowa rywalizacja – tak można określić szachowe święto w Szkole Podstawowej Nr 66, które odbyło się 11 czerwca 2015. Było to spotkanie rewanżowe, na które zostaliśmy zaproszeni, gdyż w ubiegłym roku to nasza szkoła gościła uczniów SP 66.

Gospodarze ugościli nas bardzo serdecznie i słodko ( aż brzuchy pękały). Piękne statuetki i dyplomy zachęcały do ostrej walki o pierwsze miejsce. Dziesięcioro uczniów z naszej szkoły mogło spróbować swoich sił i trzeba przyznać, iż walczyli dzielnie do końca. Miejsce I i II zostało w rękach gospodarzy, natomiast miejsce III zdobyła Agnieszka Pańczyk z klasy IIc. Choć zabrakło odrobiny szczęścia naszym uczniom, a przegrana była tylko o przysłowiowy „włos”, to i tak cieszy nas udział w takich spotkaniach.

Wszystkim gorąco gratulujemy i życzymy dalszej wytrwałości w doskonaleniu sztuki gry w szachy, która nie tylko rozwija logiczne myślenie i umiejętności szybkiego podejmowania decyzji, ale jest przede wszystkim doskonałą i bezpieczną grą dla wszystkich naszych podopiecznych.

Turniej szachowy klas pierwszych

 

Po półrocznych zmaganiach w opanowaniu sztuki jaką jest gra w szachy, uczniowie klas pierwszych mogli się zmierzyć z własnymi słabościami i umiejętnościami strategicznymi podczas turnieju szachowego zorganizowanego w naszej szkole przez panie Magdalenę Jaracz i Justynę Rasała. Nie obyło się bez pozytywnych emocji,ale też i łez. Ale tak wygląda rywalizacja. Jedni wygrywają a drudzy przegrywają… Mamy nadzieję, że nie zrazi to naszych małych szachistów i będą nadal szlifować swój warsztat szachowy. Trzymamy kciuki i zachęcamy rodziców i bliskich do częstych rozgrywek z własnymi pociechami. Być może, któreś z nich w przyszłości zostanie Mistrzem szachowym.

Świetlicowa Olimpiada Sportowa

 

Na powitanie lata świetlica szkolna zorganizowała Olimpiadę Sportową. Dzieci z kl. I- III wzięły udział w pięciu konkurencjach, takich jak : rzuty do kosza, bieg po kokardce, spacer z woreczkiem na głowie, rzucanie ringo do celu, slalom ze skakanką.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników, uczciwej rywalizacji i dobrej zabawy. Jesteśmy przekonani, że nasza olimpiada będzie wspaniałym przygotowaniem do rozpoczęcia aktywnych i zdrowych wakacji.

Wieczorek pt. : ” Podróże kształcą ”

Gdzie warto się wybrać, by wolny czas spędzić zarówno na wypoczynku, jak i na poszerzaniu swej wiedzy? O tym przekonaliśmy się podczas wieczorku pt. Podróże kształcą.

Wieczorek odbył się 23 czerwca, a przygotowali go uczniowie z klasy 1b i 1i pod kierunkiem Pań : Anety Mędelskiej oraz Eweliny Górki.

Uczniowie przygotowując się do wyprawy wkładali do walizki charakterystyczne dla danego kraju przedmioty np. perfumy- Francja. Towarzyszyły nam wakacyjne utwory literackie i piosenki.

Występ wzbogacony był multimedialną prezentacją.

Wszystkim życzymy udanych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu.

 

 

KONKURS PLASTYCZNY PT. „ NASZE WAKACYJNE MARZENIA ‘’

Po 10 miesiącach nauki uczniowie czekają na upragnione wakacje. Wreszcie mogą odpocząć od intensywnych przygotowań do sprawdzianów, kartkówek i odpytywań przy tablicy. Zregenerują swoje siły po męczącym roku szkolnym, aby od września wrócić z ochotą do kolejnych zajęć. Dzieci ze świetlicy wykonały prace plastyczne, a następnie przygotowały ich wystawę pod tytułem ” Nasze wakacyjne marzenia”.
W pracach tych zostały odzwierciedlone dziecięce marzenia dotyczące sposobów podróżowania i miejsc, które warto odwiedzić. Okazało się, że tęsknimy za słodkim lenistwem na plaży i kąpaniu w morzu, ale też lubimy górskie wędrówki, uprawianie sportów wodnych, wycieczki i zwiedzanie zabytków. Jesteśmy ciekawi dalekich podróży, zamorskich krain i chcemy odkrywać piękno naszej Ojczyzny, poznawać ciekawych ludzi.
Bo w końcu nie ma nic lepszego niż udane wakacje, które będziemy wspominać z radością.

Moja wymarzona podróż

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, każdy myśli już o wspaniałych podróżach, które podczas nich odbędzie. Z tej okazji w świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny zatytułowany „Moja wymarzona podróż”. Wszyscy uczestnicy wykazali się nie lada kreatywnością dotyczącą realizacji tematu. Zainteresowanie konkursem było duże, otrzymaliśmy dziesiątki wspaniałych, kolorowych prac przedstawiających wakacyjne podróże marzeń.
Nagrodzeni uczestnicy konkursu „Moja wymarzona podróż”

I miejsce : Adrianna Karasińska klasa 3a

II miejsce : Julia Pocztarska klasa 2f

III miejsce: Olivia Bukowska klasa 1e

DZIEŃ DZIECKA

W dniu 1 czerwca w świetlicy szkolnej odbyły się obchody Dnia Dziecka. W różnorodnych kącikach tematycznych grono pedagogiczne przygotowało wiele atrakcji dla młodych solenizantów.

Falę radości oraz pobudzenie wyobraźni dzieci zagwarantował pokaz wielkich baniek mydlanych. Zajęcia ruchowe z chustą animacyjną zapewniły świetną zabawę, równocześnie rozładowując nadmiar emocji.

Wielką niespodzianką było dla dzieci malowanie twarzy. Każdą buźkę zdobił kolorowy rysunek, co sprawiło, że uśmiechy gościły na twarzach naszych podopiecznych przez cały dzień.

Na zakończenie uroczystości dzieci mogły „powyginać śmiało ciało” w rytmach karnawałowych dźwięków.

Dzień Dziecka dostarczył wszystkim wielu wrażeń i niezapomnianych wspomnień.

 

 

„Żal mi bardzo was – o postępowi

Którzy zniweczyć chcecie przeszłość całą

Tylko że, aby drogę mierzyć przyszłą

Trzeba koniecznie pomnieć skąd się wyszło”

C.K. Norwid

 

12 maja z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w świetlicy zorganizowano konkurs „Kocham Cię Polsko”. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego, utrwalanie pamięci o wydarzeniach które zmieniły losy Polski, poszerzenie wiedzy historycznej, kształtowanie poczucia przynależności do naszego kraju. Uczniowie klas 2 i 3 przystąpili do konkurencji, które sprawdzały znajomość hymnu Polski, barw narodowych, ważnych wydarzeń i postaci, które wpłynęły na losy naszej Ojczyzny.

Laureatami konkursu zostali :

w klasach 3:

1 miejsce Adrianna Karasińska, Zuzanna Retajczyk, Wiktoria Bała

2 miejsce Matylda Żędzian, Dominika Szczurek, Iga Wiśniewska

3 miejsce Tymoteusz Młot-Kaźmirowicz, Olga Bieniek, Kacper Lenart

wyróżnienie Maksymilian Markieta, Laura Walaszczyk, Aleks Reklewski

 

w klasach 2

1 miejsce Tomasz Nyzio, Basia Izdebska,SzymonZembol

2 miejsce Gabriela Górska, Maks Lipczyński, Hania Ratyńska

3 miejsce Michał Majewski, Aleksander , Karol Pęczkowski

POLSKIE TAŃCE NARODOWE

Z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w świetlicy szkolnej odbył się pokaz tańców ludowych. Tancerze i tancerki z klas pierwszych zaprezentowali krakowiaka, poloneza, mazura, oberka i kujawiaka. Wysoki poziom występów zarówno wokalnych jak i tanecznych przerósł najśmielsze oczekiwania, wzbudzając zachwyt wśród publiczności. Na twarzach rodziców, dziadków, opiekunów dało się zauważyć oznaki wzruszenia i podziwu.
Jesteśmy głęboko przekonani, że taka forma uczczenia uroczystości rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja stanie się naszą szkolną tradycją.

 

DZIEŃ SZALONYCH FRYZUR

W naszej szkole są nie tylko zwykłe, spokojne dni, lecz też zabawne i kolorowe tak jak DZIEŃ SZALONYCH FRYZUR, który odbył się 23 kwietnia. Każdy mógł przyjść w zwariowanej, wymyślonej fryzurze. Zaplecione warkoczyki na całej głowie, trzy kucyki na czubku głowy to nie wszystko. Pomarańczowe, zielone ,czerwone włosy – to potęga! Gratulacje dla wszystkich dzieci, które z radością brały udział w wiosennym, kolorowym szaleństwie.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

22 kwietnia obchodzono w świetlicy Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji uczniowie klas 1-3:

 • wykonali wiele ciekawych prac o tematyce prozdrowotnej
 • uczestniczyli w spotkaniu z p. pielęgniarką promującym zdrowie i zdrowy styl życia, na którym oprócz wysłuchania ciekawej prelekcji, recytowali wiersze o zasadach higieny osobistej, zdrowym odżywianiu, aktywności fizycznej
 • obejrzeli prezentację multimedialną nawiązującą do tematu
 • brali udział w konkursie wiedzy o zdrowiu i zdrowym stylu życia

Celem całego przedsięwzięcia było przygotowanie dzieci do dokonywania świadomych wyborów służących ich zdrowiu teraz i w przyszłości.

Koncert muzyki klasycznej

Dnia 17 kwietnia odbył się w świetlicy kolejny koncert z cyklu „Co nam w duszy gra”. Wzięli w nim udział uczniowie klas 1-3 :

Emil Sauer

Hania Wojciechowska

Helena Mróz

Franek Hansdorfer

Konrad Kalinowski

Kuba Gryc

 

Młodzi artyści wprowadzili nas w pogodny nastrój grając utwory znanych kompozytorów, między innymi:

Bethoven – sonatina G, Sonata Księżycowa

Goedicke – Etiuda 33

Mozart – Romanse, Andantinoo

Vivaldi – Cztery Pory Roku

oraz muzykę z filmu „Gwiezdne Wojny”.

 

Uczniowie pokazali kunszt, nietuzinkowy talent ale przede wszystkim radość z grania.

Zainteresowanie jakim cieszył się nasz koncert dowodzi iż muzyka klasyczna jest dla każdego.

WIELKANOCNA GALERIA OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH

Polskie tradycje religijne związane z okresem Postu i Wielkanocy tak mocno zakorzeniły się w naszym życiu, iż stały się częścią świeckiej tradycji.Jak każdego roku o tej porze, w holu naszej szkoły została zaprezentowana wystawa prac plastycznych i ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów klas 1-3. Można było podziwiać oryginalne kartki świąteczne, palmy wielkanocne, baranki,kurczaki, koszyczki wielkanocne, bajecznie zdobione pisanki – przygotowane samodzielnie, lub z pomocą nauczycieli i rodziców. Własnoręczne tworzenie ozdób świątecznych jest wspaniałą zabawą i sposobem na spędzanie przedświątecznych wieczorów w gronie rodziny. Warto dbać o to aby ta tradycja nie zanikła.

Międzynarodowy Dzień Teatru

Uczniowie klas 3 podczas wieczorku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru mogli poznać historię tego święta oraz obejrzeć inscenizację wierszy znanych poetów tj.: Jana Brzechwy, Elizy Rozdoby i Doroty Gellner.

Klasa 3a która, zorganizowała to spotkanie zaprezentowała min.: „Żuka”, „Ślimaka”, „Kawki”, „Żabę” czy „Suma”.

Międzynarodowy Dzień Teatru

27 marca 2015 r. w Naszej szkole tradycyjnie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru.

Uczniowie klasy I b oraz klasy I i przygotowali z tej okazji przedstawienie pt. ,,Zielony Kapturek’’.

Była to humorystyczna wersja znanej bajki „Czerwony kapturek”.

Tekst Jana Brzechwy reżyser potraktował z przymrużeniem oka. Miłe dla ucha piosenki, wspaniała dekoracja i stroje sprawiły, że zarówno widzowie jak i aktorzy poczuli się jak w prawdziwym teatrze.

Uśmiechy na twarzach widzów były najpiękniejszą nagrodą za trud, jaki uczniowie wraz z nauczycielami włożyli w przygotowanie sztuki. „Zielony Kapturek został przygotowany pod kierunkiem p. Anety Mędelskiej oraz p. Eweliny Górka.

Do zobaczenia za rok!

ŁAMAŃCE JĘZYKOWE

12 marca 2015r. w naszej świetlicy, jak co roku odbyła się kolejna edycja Konkursu Recytatorskiego „Łamańce językowe”. W konkursie udział wzięło kilkunastu recytatorów z kl. I – III.

Celem konkursu było:

 • Poszerzanie znajomości twórczości poetyckiej i kształtowanie wrażliwości na bogactwo języka literackiego.
 • Rozwijanie uzdolnień recytatorskich.
 • Promowanie pięknej wymowy.
 • Inspirowanie uczniów do rozwijania sprawności językowej i artykulacyjnej w pracy nad tekstem.
 • Zachęcanie do czerpania radości z zabawy słowem.

Konkurs odbył się na poziomach klas. Wiersze oceniała komisja w skład której wchodzili: pani logopeda Ewelina Ziemińska, wychowawca świetlicy a także przedstawiciel dzieci.

Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

Witaj Wiosno

W dniu 20.03.2015 r. uroczyście pożegnaliśmy zimę. Podczas „Festiwalu Piosenki Wiosennej” uczniowie klas pierwszych zaprezentowali kilka odsłon tak długo oczekiwanej,zielonej pory roku. Wiosna według najmłodszych to zarówno radosna, rockowa melodia idealna do tańca, jak i spokojny walczyk śpiewany półgłosem. Kulminacją szkolnego festiwalu stało się ogłoszenie oficjalnych wyników konkursu na „Najpiękniejszą Marzannę”.

Ostatnim punktem naszej wiosennej imprezy był wesoły korowód wokół pobliskich stawów. Zaopatrzeni w uśmiechy, radosne piosenki i piękne Marzanny informowaliśmy wszystkich napotkanych mieszkańców Warszawy o nadejściu wiosny.

 

Zwycięzcy konkursu „Najpiękniejsza Marzanna”:

Klasy pierwsze: I C – I miejsce,

I D – II miejsce,

I H – III miejsce.

Klasy drugie: II B – I miejsce,

II D – II miejsce,

II A – III miejsce.

Klasy trzecie: III D – I miejsce,

III C – II miejsce,

III A – III miejsce.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Organizatorzy:

Aneta Mędelska

Ewelina Górka.

 

WIECZOREK PT. „PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO”

Dnia 26.02.2015 odbył się wieczorek pod tytułem “Piosenka jest dobra na wszystko” przygotowany przez grupę świetlicową klasy Ig pod kierunkiem wychowawcy klasy, pani Elżbiety Skudlarskiej.

Podczas imprezy uczniowie klasy Ig zapoznali kolegów i koleżanki z równoległych klas pierwszych z motywem przewodnim wieczorku. Piosenka pojawia się w życiu codziennym każdego człowieka – w szkole, w przedszkolu, przy ognisku, na zbiorkach zuchowych, na boisku, w wojsku, w radiu, w telewizji. Piosenka nie tylko poprawia humor, ale jest sposobem na lepsza dykcje, prawidłowy oddech, a jej śpiewanie dostarcza nam energii potrzebnej do życia.

Dzieci zaprezentowały przygotowane utwory muzyczne, m. in: “ Czas nas uczy pogody” Grażyny Łobaszewskiej, “Zimowa wyliczanka”, “Piosenka z zagadkami”, a na zakończenie zaśpiewały i zatańczyły do piosenki “Rockendroll”.

Uczniowie pożegnali widzów słowami “Idź zawsze tam, gdzie słyszysz śpiew. Tam dobre serca ludzie maja. Źli ludzie uwierz mi, ci nigdy nie śpiewają.”

 

KONKURS PLASTYCZNY PT. „KRAINA LODU”

W minionym tygodniu w świetlicy szkolnej odbył się zimowy konkurs plastyczny zatytułowany „Kraina Lodu”. Wszyscy uczestnicy wykazali się nie lada kreatywnością dotyczącą realizacji tematu. Choć konkurencja była silna, a jury łamało sobie głowy próbując wydać werdykt, po wielu naradach udało się wytypować zwycięzców. Oto oni:

Klasy 1

Maja Zalewska- I miejsce

Paula Czudnowa- II miejsce

Mira Deszczyńska- III miejsce

 

Klasy 2

Hania Kukwa- I miejsce

Kinga Stolarska, Kaja Głuszkiewicz- II miejsce

Weronika Wodarczyk- III miejsce

 

PRZEDSTAWIENIE PT.: „ZIMA I BEZPIECZNE FERIE”

Zimowa przerwa feryjna jest długim czasem wolnym od szkolnych obowiązków, jest też okazją do odpoczynku i podróży uczniów. W trosce o bezpieczeństwo dzieci świetlica szkolna zadbała o przygotowanie tematycznych zajęć profilaktycznych.

Na kilka dni przed feriami zimowymimłodzi artyści z klas I-III, wystawiły przedstawienie zatytułowane „Zima i bezpieczne ferie”. Samo widowisko, oprócz walorów artystycznych, przypomniało wszystkim uczniom, jak bezpiecznie wypoczywać w czasie przerwy semestralnej. Nadrzędnym tematem spektaklu były zasady bezpieczeństwa i formy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu podczas zabaw na śniegu.

W czasie występu scenicznego mali aktorzy w swoich rymowankach i piosenkach, takich jak ,,Zima, zima, zima’’, ,,Po co jest zima’’, przedstawili wiele istotnych „wskazówek” dotyczących bezpiecznej zabawy w ten zimowy czas. Wszyscy uczniowie zarówno na scenie jak i też przed nią wspaniale się bawili, chóralnie powtarzając przestrogi m.in.: ,,jadąc na sankach, nie czepiaj się motoru czy auta’’, ,,nim wyjdziesz na podwórze, to się ciepło ubierz ” itp. Nie zapomniano także o przypomnieniu numeru alarmowego w przypadku zaistnienia groźnego zdarzenia. Wszystko to plus wełniane czapki i grube rękawice zimowe, w jakie przebrane były dzieci, tworzyło śnieżno-zimowy klimat.

Wierzymy, że większość uczniów dokładnie zapamiętała zasady związane z bezpieczeństwem podczas zabaw zimowych i wszyscy wypoczęci, cali i zdrowi spotkamy się w drugim semestrze.


 

BEZPIECZNE FERIE

Niebawem uczniowie województwa mazowieckiego rozpoczną ferie zimowe, w związku, z czym nauczyciele świetlicy omawiali, przypominali zasady bezpieczeństwa obowiązujące zarówno podczas zorganizowanych wyjazdów, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania. Mówiono o konieczności używania elementów odblaskowych przez pieszych, które zwłaszcza teraz przy zmiennej aurze i trudnych warunkach atmosferycznych są niezbędne.

Przypomniano numery telefonów alarmowych, służących do ratowania zdrowia i życia. Wszystkie informacje były kwestią uporządkowania wiedzy, bowiem okazało się, iż dzieci wiedzą bardzo dużo na temat bezpieczeństwa.

Przekazaną przez nauczycieli wiedzę pomogła utrwalić prezentacja multimedialna, która obrazowała uczniom jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich podczas ferii i związanych z nimi zabaw na śniegu i lodzie.

Podsumowaniem programu ” Bezpieczne ferie” była wystawa prac plastycznych, które uczniowie wykonali pod okiem opiekunów.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku.


KONCERT KOLĘD

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w świetlicy szkolnej odbył się koncert kolęd i pastorałek wykonywanych przez dzieci z klas 1 – 3. Każda z grup miała za zadanie przedstawić jeden, dowolnie wybrany przez siebie, utwór. Wszyscy solidnie wywiązali się z powierzonego im zadania i śpiewali pełną piersią. Nie zabrakło także młodych solistów, którzy mieli szansę zaprezentować umiejętności zdobyte w szkole muzycznej. Na zakończenie uroczystości głos zabrała Pani dyrektor Małgorzata Krasowska, a wszystkie dzieci, wspólnie z wychowawcami, odśpiewały kolędę Przybieżeli do Betlejem. Tym sposobem w całej szkole dało się odczuć aurę nadchodzących świąt.


KONCERT MUZYKI KLASYCZNEJ

„ CO NAM W DUSZY GRA”

W dniu 17 grudnia, w magicznej atmosferze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, przy choince wysłuchaliśmy koncertu muzyki klasycznej ” Co nam w duszy gra”, w wykonaniu uczniów klas 2. Podczas spotkania towarzyszyła nam muzyka F. Chopina, W. A. Mozarta, J.S. Bacha. Młodzi wykonawcy sięgali po rozmaite utwory – smutne, wesołe, refleksyjne, grane spontanicznie i szlifowane zapewne godzinami.

Poprzez organizowanie takich koncertów pragniemy wzbudzić zainteresowanie muzyką klasyczną wśród uczniów, nauczycieli i rodziców, przypomnieć o jej ważnej roli w naszym życiu.


BARBÓRKA – ŚWIĘTO GÓRNIKÓW

W dniu 4 grudnia dzieci z klasy II c przygotowały wieczorek tematyczny związany ze świętem górników „Barbórka”.

Dzieci obejrzały prezentację multimedialną nawiązującą do tradycji święta oraz poznały historię patronki górników – Świętej Barbary.

Następnie uczniowie odegrali inscenizację ukazującą ciężką i niebezpieczną pracę górników. Można było obejrzeć złoża wydobywane z głębi ziemi i zabrać kawałek węgla kamiennego do domu oraz wykonać pracę plastyczną węglem drzewnym.

Uczniowie klasy II c włożyli wiele wysiłku w przygotowanie scenografii- sala przeobraziła się w kopalnię a charakteryzacja górników wzbudziła wiele emocji i śmiechu.

Był to jeden z wielu wieczorków zaplanowanych na ten rok szkolny nawiązujący do tradycji naszego kraju.


Konkurs „W krainie św. Mikołaja”

Choć za oknem w Polsce ani śladu śniegu to w dalekiej fińskiej krainie przygotowania świąteczne toczą się pełną parą. Renifery nabierają sił, pan z biała brodą kończy techniczny przegląd sań, a wszystkie elfy pakują w ozdobny papier gotowe prezenty. Nastój świąteczny zapanował w naszej szkole już na dobre, aby pewnym krokiem wkroczyć w ten radosny czas wychowankowie świetlicy kierując się własną wyobraźnią wykonali przepiękne prace plastyczne. Ekspresja uczniów zaowocowała pracami przedstawiającymi postać św. Mikołaja oraz jego dom. Poza tym nie zabrakło również ozdób, które można zawiesić na choince.

Nagrodzeni uczestnicy konkursu:

Laureaci:

1. Gabrysia Kamińska

2. Lidia Wywrocka

3.Dominika Krecińska

 

Wyróżnienia:

Nel Saffarini

Mira Deszczyńska

Wioleta Stolarska

Nina Gołdyń

Kaja Sawczenko

Iga Bulzacka

 

Gratulujemy i życzymy Wesołych Świąt.

Organizatorzy:

Aneta Mędelska

Ewelina Górka.

 

 


Spotkanie z Vincentem Van Goghiem

Pod koniec listopada świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny „Obrazy Vincenta van Gogha”, który był znakomitą okazją do wyzwolenia dziecięcej twórczości. Wychowawcy grup przybliżyli sylwetkę słynnego holenderskiego malarza poprzez pokaz multimedialny i zachęcili by dzieci zamieniły się w twórców i spróbowały namalować obrazy na wzór Vincenta Van Gogha.

Podczas wszelkich działań plastycznych dzieci nie zapomniały o wykonywaniu kulistych ruchów ręką, dominującej barwie żółtej oraz o zniekształconych obiektach i grubej fakturze. Najchętniej malowane obrazy to; „Słoneczniki”, „Martwa natura z otwartą biblią”, „Gwieździsta noc nad Rodanem”, „Autoportret”.

 


Konkurs „Moje ulubione zwierzątko”

Na początku listopada świetlica szkolna zaprosiła dzieci do udziału w konkursie plastycznym „Moje ulubione zwierzątko”. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, otrzymaliśmy dziesiątki pięknych prac, z podobiznami „przyjaciół” dzieci.

Wychowankowie świetlicy rysowali, malowali, wydzierali, wyklejali. Dominowały podobizny piesków, kotków, ale były również konie, słonie pingwiny, papugi, itp.

Wybór zwycięzców konkursu jak zwykle nie był prosty. Jury postanowiło przyznać nagrody w dwóch kategoriach wiekowych:

Klasy 1

I miejsce Blanka Gliniak kl.1h

Dominika Krecińska kl.1f

II miejsce Maja Zalewska kl.1c

III miejsce Matylda Pastewka kl.1g

Klasy 2 i 3

I miejsce Hania Kukwa kl.2a

II miejsce Kuba Stegienka kl.3a

II miejsce Ola Radzicka kl. 2a

Wszystkim MAŁYM ARTYSTOM dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom GRATULUJEMY.


Konkurs poezji i piosenki jesiennej

14 listopada 2014 r. w świetlicy odbył się konkurs poezji i piosenki jesiennej „Jesień malowana słowem i muzyką”, w którym brały udział klasy pierwsze.
Uczestnikiem konkursu mógł być każdy pierwszoklasista, który miał ochotę zaprezentować się na forum grupy.
Dzieci w sposób perfekcyjny opanowały teksty wierszy oraz wykazały duży talent muzyczny podczas prezentacji piosenek.

Nagrodzeni uczestnicy konkursu „Jesień malowana słowem”:

 • Wiktoria Gardulska – klasa 1i
 • Tosia Górka – klasa 1i
 • Natalia Łuszcz – klasa 1i
 • Julia Bugajewska – 1g
 • Karolina Stępień – 1g
 • Hania Stępień – 1g
 • Lidia Wywrocka – 1b

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Organizatorzy:

Ewelina Górka

Renata Komajda

 


Obchody 11 Listopada w świetlicy

W dniu 12 listopada 2014 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu – Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Inscenizację z okazji Święta Niepodległości przygotowały dzieci z klasy I. W obchodach tego wydarzenia wzięli udział uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami oraz pani kierownik świetlicy Wiesława Krasowska.

Uroczystość wprowadzała w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918r. Wierszami zobrazowano sytuację polityczną, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości, a odśpiewanie pieśni ukazały ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Wspólne wykonanie hymnu narodowego i okazywanie szacunku dla symboli narodowych było zarazem lekcją patriotyzmu dla wszystkich zgromadzonych.

 


Dzień postaci z bajek

Powróćmy jak za dawnych lat
W zaczarowany bajek świat,
I w życiu może zdarzyć się
cudowna baśń.
J. Jurandot

 

W Naszej Świetlicy, w dniach 5-7 listopada 2014 r. odbyła się impreza pod hasłem „Światowy Dzień Postaci z Bajek”. Uroczystość ta była okazją, aby przypomnieć sobie ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem naszego dzieciństwa.

Bohaterowie bajek bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasami stanowią wzór do naśladowania, pomagają maluchom rozróżnić dobro od zła.

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w obchodach tego święta z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem.
Dzieci przeniosły się w krainę bajek i zabawy. Podczas imprezy dzieci rozwiązywały zagadki, wzięły udział w konkursie „Jaka to melodia z bajki”. Powodzeniem cieszyła się zabawa w odgadywanie z jakiej bajki pochodzi dany gadżet. Odbył się konkurs na najciekawsze przebranie oraz konkurs na układ choreograficzny do piosenki „Wyginam śmiało ciało”.

Podczas spotkania towarzyszyła nam muzyka z najpiękniejszych bajek świata.

To były trzy dni pełne niespodzianek, zabawy i uśmiechu.

Do zobaczenia za rok!

 

Organizatorzy:

Ewelina Górka
Aneta Mędelska


Święto warzyw i owoców

W dniach 28.10.2014 –29.10.2014 w świetlicy szkolnej odbyło się „Święto warzyw i owoców”. Zadaniem każdej klasy było promowanie zdrowego żywienia.

We wtorek 28.10.2014 uczniowie rozwiązywali zagadki i rebusy na temat zdrowego odżywiania. Odbywały się również konkurencje sportowe, takie jak tory przeszkód czy zabawy z chustą animacyjną. Uczniowie klasy 2a przygotowali wieczorek pod nazwą „Wiem, co jem”.

W tym dniu rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dla klas pierwszych pod nazwą „Owoce i warzywa.” Technika i format wykonywanych prac był dowolny. Uczniowie przygotowali obrazy malowane farbami, pastelami, wydzieranki, wyklejanki papierem kolorowym i plasteliną.

Z każdej klasy wyłoniono po 3 najciekawsze prace, z których została przygotowana wystawa.

W środę 29.10.2014 uczestnicy świetlicy przynieśli owoce i warzywa z których przy pomocy wychowawców zostały przyrządzone surówki, sałatki oraz dodatki do kanapek. Przygotowane potrawy zostały wyeksponowane do degustacji dla uczniów rodziców, nauczycieli.

Na zakończenie dnia dzieci wspólnie z wychowawcami wykonały piramidy zdrowego żywienia według własnego pomysłu.

Organizatorzy:

Izabela Wysokińska

Elżbieta Skudlarska


Turniej sportowy

W ostatnim tygodniu września w świetlicy szkolnej odbył się turniej sportowy dla uczniów klas 2. Dzieci miały okazję wykazać się zwinnością, skocznością, zręcznością – kręciły hula-hoop, skakały na skakankach, rzucały szyszkami do odległych celów. Towarzyszyło temu wiele emocji, śmiechu i radości. W naszym turnieju nie było przegranych, każdy mógł w nim aktywnie uczestniczyć i wszyscy dobrze się bawili, a na koniec wspólnie bawiliśmy się z wykorzystaniem chusty animacyjnej „Klanza”.

Skip to content