Europejski Dzień Języków

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków.  To coroczne święto ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy.

Podstawowe cele Europejskiego Dnia Języków to m.in. ukazanie opinii publicznej znaczenia uczenia się i nauczania języków obcych, szerzenia idei wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami, promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować oraz propagowanie uczenia się języków przez całe życie.

Z tej okazji w naszej szkole przez cały tydzień od 23 do 27 września czekają na uczniów różne zadania i atrakcje. Będą to między innymi:

• Przygotowanie przez uczniów informacji na temat europejskiego kraju, w którym językiem narodowym jest przydzielony klasie język –  język angielski, język hiszpański (języki, których uczą się uczniowie w naszej szkole), język bułgarski, język czeski, język węgierski (języki narodowe szkół, z którymi nauczyciele języka angielskiego realizowali projekt Erasmus+).
  • Nauka podstawowych zwrotów w różnych językach.
  • Uczniowie klas ósmych w czasie przerw śniadaniowych zaprezentują przez radiowęzeł kilka ciekawostek językowych i podstawowych zwrotów w danym języku oraz piosenki w tych językach.
  • W czwartek 26 września każda klasa przebierze się w barwy flagi danego kraju.

Zachęcamy wszystkich do wspólnej zabawy.

Koordynatorzy obchodów:

Martyna Wasielewska, Katarzyna Dobrzyńska